Kā dziedāt, lai Tevī klausās - lācis nekad neuzkāps uz auss

Kā dziedāt, lai Tevī klausās jeb lācis nekad neuzkāps uz auss!

Autors

17/03/2014Mazie lifehack'i

Ar pirmo noti

Dziedāt vajag stāvus, tāpēc pajautā, lai blakusesošie cilvēki Tevi paceļ no grīdas. Vertikālā pozīcijā gaisam cirkulēt cauri plaušām ir vienkāršāk. Izliec vienu kāju nedaudz uz priekšu (ja izliksi abas, tad zaudēsi līdzsvaru un atkal nokritīsi), ieņemot stabilu pozu. Pacenties neuztraukties un atbrīvojies – jebkāds satraukums var iespaidot balss saites.

Stāvi stalti un nenokar galvu. Krūšu kurvim un kaklam jāstrādā bez piepūles. Lai atbrīvotos no stīvuma, nedaudz kusties uz sāniem melodijas ritmā. Tas ne tikai Tev palīdzēs atslābināt muskuļus, bet balsi padarīs daudz dabiskāku. Pirms uzstājies – nedaudz iesildies padziedod.
34339-NmQ2YTlmMzkyMg

Tā skan kakls

Dziedāšanas laikā nekautrējies vērt vaļā muti plašāk kā parasti – tas padarīs balsi vēl skaļāku un izteiksmīgāku. (Kur esi redzējis, kad cilvēks kliegtu ar aizvērtu muti?)
Ja dziesmā ir pārāk augsta nots (piemēram, piektās oktāvas Si diezs, kas skan kā “āāāāā”), pirms to nodziedāt, nedaudz paver rokas plašāk un pacel tās uz centimetriem 10-20 uz augšu. Tas samazinās krūšu kurvja spiedienu uz plaušām un ļaus tām strādāt pilnā jaudā.

Ja pagadās zemās notis, tad, otrādāk – nolaid rokas lejā. Tikai nepievelc savu zodu kaklam klāt, lai panāktu zemu skanējumu. Šāds bass izklausīsies nedabiski saspringtā kakla dēļ.

Viens! Viens! Viens!

Mikrofonu neslēp padusē. Turi viņu 5cm attālumā no lūpām un pietuvini tajā mirklī, kad vēlies panākt balss kropļojuma efektu vai izplūdušu dikciju.

Ja izdziedi vārdus ar sprādzien-skaņām ([b], [p], [č]) – mikrofonu pavirzi nedaudz uz sāniem. Strauja gaisa plūsma mikrofonā priekšnesumu var padarīt klausītājiem nebaudāmu. Kad nonāc pie augstas skaņas, mikrofonu nedaudz attālini no mutes uz centimetriem 15-20 un vienmērīgi to pietuvini, kad jūti, kad pie garā “āāāāāāā” sāk trūkt elpa, bet skaņas stiprums paliek vājāks.

Ja pavadījums ir tik skaļš, ka nedzirdi pats sevi – aizspied vienu ausi ar pirkstu. Tas ļaus Tev dzirdēt sevi ar “iekšējo ausi”.

Tagad, kad kārtējo reizi sāksi savu dziesmu dušā vai vannā un kaimiņi atkal sāks sist pa radiatoriem vai griestiem, tad to vismaz viņi darīs ritmā.
34340-OWY1YjU1ODY1ZQ

Komentāri

komentāri

sitemap