Kā cīnīties pret odiem - kļūt tiem mazāk pievilcīgiem

Kā cīnīties pret odiem – kļūt tiem mazāk pievilcīgiem

Autors

18/06/2015Interesanti

Apnicis būt par šo asinssūcēju lielāko upuri? Ir daži veidi kā sevi padarīt tiem mazāk pievilcīgu.
ods
Odi mums vienmēr asociējās ar vasaru, saulgriežu svētkiem un atpūtu dabā. Daži cilvēki domā, ka odi kož visiem pēc kārtas, bet katrā kompānijā vienmēr atradīsies kāds nabags, kuru, burtiski, noēdīs dzīvu un blakus stāv tāds pats cilvēks, kuru mazie dēmoni vienkārši nemanīs. Īstenībā, tam ir savi iemesli.

Lielākā daļā no zemāk norādītiem ieteikumiem nav zinātnisku pierādījumu, tie ir izvēlēti empīriskā veidā. Tātad, daži faktori, no kuriem ir atkarīga Tava dzīvība atrodoties dabā. =]

1. Mazāk dzersi – mazāk cietīsi

Kaut arī šim faktam nav zinātniska skaidrojuma, toties to ir apstiprinājusi diezgan nopietna un autoritāra organizācija balstoties uz pētījumu rezultātiem. Medicīniski Farmaceitiskā Tojamas universitāte Japanā pētīja odu uzvedību atrodoties blakus cilvēkam.

Eksperimentam tika atlasīta grupa no 13 brīvprātīgiem. 12 vīrieši gados no 20 līdz 58 un viena 24 gadīga sieviete. Viņiem bija kopā jālieto alkohols un viens 30 gadīgs vīrietis tika iesaistīts kā kontrolobjekts – neko nesaprata, kas notiek tam apkārt. Tika izmērīts etalona līmenis sviedru izdalījumos, izdalījumu intensitāti kā arī ādas virsmas temperatūru pirmsalu iemalkošanas (0.35l, 5.5%). Odi daudz biežāk un aktīvāk nosēdās un dzēla tos cilvēkus, kuri nesen lietoja alkoholu. Kontrolsubejts alkoholu nelietoja.

2. Apģērba krāsa

Diez vai odiem ir tik attīstīta redze kā mums, bet prakse parāda, ka cilvēki, kuriem apģērba krāsa vairāk atšķirās no apkārtējās vides, no odu uzbrukumiem cieš vairāk. Īpaši pievilcīgs ir tumšs apģērbs.

3. Kustības

Jo vairāk un aktīvāk Tu kusties, jo vienkāršāk odam Tevi identificēt kā dzīvu un garšīgu cilvēku.

4. Ķermeņa siltums

Tuvoties cilvēkam, ods orientējās pēc siltuma, ko izstaro ķermenis. Šajā gadījumā sievietēm stāvoklī, kuru temperatūra ir nedaudz augstāka par vidējo, var atrasties neizdevīgā viņai situācijā.

5. Ogļskābā gāze

Cilvēks izelpo ogļskānbo gāzi un ods to sajūt, pie tam no diezgan liela attāluma. Pateicoties speciālam orgānam ods uztver cilvēku izelpoto ogļskābo gāzi jau no 50 metru attāluma. Un atkal, sievietes stāvoklī cieš visvairāk. Nepieciešamība pēc liela apjoma skābekļa, tiek izelpots liels ogļskābās gāzes daudzums (vidēji par 21%). Tieši tāpēc, mazi bērni no odiem cieš mazāk.

Nepaveicās

Tu vari kļūt par sterelizētu nedzērāju-paralītiķi, nenēsāt tumšu apģērbu un aizmirst elpot, bet odi tik un tā grauzīs Tevi vairāk kā pārējos. Iemesls – ģenētika. Sviedru ķīmiskais savienojums, kā arī unikāla baktēriālā vide uz ādas virsmas odiem var izrādīties ļoti pievilcīgi. Samierinies.

Vēl viens faktors ir asins grupa, kuru Tu pavisam nevari ietekmēt.
Komentāri

komentāri

sitemap