Kā Bills Geitss, Stīvs Džobs un citi izmanto savu e-pastu

Kā Bills Geitss, Stīvs Džobs, Larrijs Peidžs un citi izmanto savu e-pastu

Mūsu e-pastā katru dienu savācās apmēram 10-20 jaunu vēstuļu un vienmēr ir mocījis jautājumi: kā savu e-pastu menedžē citi cilvēki, kuriem dienā ienāk simtiem, pat tūkstošiem e-pastu? Šo jautājumu bija uzdevuši arī Quora lietotāji un saņēmuši ļoti interesantas atbildes.
gm

Džefs Bezoss

Džefs Bezoss kādreiz pateica Džimmijam Veilsam (“Vikipēdijas” radītājam), ka visi, kas sūta viņam vēstules, saņem atbildi vai nu 10 minūšu laikā vai nekad.

Larrijs Peidžš un Sergejs Brīns

Quora lietotājs Deivids Šīns izstāstīja, ka, kad viņš strādāja Google 2006. gadā, vienā konferencē abiem šiem kungiem uzdeva tieši šo jautājumu. Viens no tiem atbildēja, bet Šīns neatcerās, kurš tieši. Atbilde bija šāda:

Kad es veru vaļā pastkastīti, es sāku atbildēt uz vēstulēm no augšas uz leju līdz brīdim, kad man to gribās. Tie e-pasti, līdz kuriem es netiku tā arī paliek neizlasīti. Daži brīnās, kad saņem atbildi uz vēstuli no Google dibinātāja 5 minūtes pēc nosūtīšanas.

Stīvs Džobss

Rauls Guitrezs iepazinās ar Džobsu Parīzē. Vēlāk viņš rakstīja tam e-pastus un Džobss atbildēja uz visām vēstulēm. Ja Rauls sūtīja vēstuli pa dienu, tad atbilde nāca pēc pāris dienām, bet vienmēr. Ja naktī – tad Džobss atbildēja gandrīz uzreiz. Kad Rauls uzdeva šo jautājumu Stīvam, tas atbildēja, ka viņam ir svarīgi komunicēt ar vienkāršiem cilvēkiem un zināt to viedokļus.

Bills Geitss

Savā intervijā Geitss teica, ka dienā saņem ne vairāk kā 40-50 vēstuļu. Visticamāk, ar pārējām vēstulēm nodarbojās viņa asistenti. Viņš teica, ka izskata īsas vēstules un atbild uz tām no rīta, bet pie garākām atgriežas vakarā.

Tonnijs Šejs

Tonnijs Šejs, kas ir Zappos dibinātājs, reiz noalgoja 4 cilvēku komandu, kas tiktu galā ar elektronisko pastkastīti. Zappos korporatīvās kultūras daļa ir atvērtība, tāpēc viņi cenšās strādāt ar katru saņemto vēstuli. Starp citu, oficiālais šīs komanda amata nosaukums ir cilvēks – e-pasta nindzja.

Komentāri

komentāri

sitemap