Kā ar žestiem var uzburt pārliecinātas personas iespaidu

Kā ar žestiem var uzburt pārliecinātas personas iespaidu

Autors

01/07/2013Dzīvesstils

conf.pngIedomājies, Tu pienāc pie svarīga klienta vai sievietes. Kā Tu izskaties? Kādu ziņu Tu dod apkārtējiem ejot uz tikšanos? Kā izskatās Tavas rokas, pleci, acis? Kādu cilvēki informāciju saņem no Tevis pirms atvēri muti? Nekad neesi par to aizdomājies? Vajadzētu gan! Padomā tieši tagad.

Bieži cilvēki saprot ķermeņa valodu intuitīvā formā. Pozas – ideāls informācijas avots. Tās attēlo Tavu garastāvokli un arī savu pārliecinātības līmeni. Kad mēs esam pārliecināti- stāja un gaita ir viena, kad nervozējam – pavisam cita. Lielākā daļa cilvēku ar pirmo acs uzmetienu var atšķirt, vai esi nobijies vai drošs par sevi, esi atbrīvojies vai agresīvs. Nedaudz prakses un ar mūsu, LifeHACK.lv, ieteikumiem varēsi parādīt sevi no pārliecinātas personas puses, kura ir gatava iet cīņā neskatoties ne uz ko un gatava jebkādām situācijām.

1. Nebāz rokas kabatā.
Tas ir pirmais ieteikums, kas ir svarīgs. Baidies kabatas kā uguni. Mēs liekam rokas kabatās, kad mums ir neērti, tātad neesam pārliecināti sevī. Kamēr turēsi rokas kabatās, cilvēki tā arī Tevi uztvers.

2. Nedīdies.
Kad neatrodi sev vietu, uzreiz var saprast, ka Tu nekontrolē pār sevi. Vīrietis, kurš nevar nosēdēt vienā vietā, uztraucies un saspringts – nepārliecināts. Rokas ir Tavi lielākie ienaidnieki, turi tās savās vietās. Pacensties kontrolēt savus žestus. Kad stāvi vai sēdi, nevajag veikt piesitienus ar kāju – tas kaitina un rada iespaidu, ka Tev steidzīgi vajag uz tualeti.

3. Skaties uz priekšu.
Šis ir vis acīmredzamais veids parādīt savu pārliecinātību un tas strādā! Kad atrodies telpā viens, liekas ļoti dabīgi nolaist acis un skatīties sev zem kājām, bet šis priekšstats ir ļoti mānīgs. Pacel zodu un vērs skatienu uz priekšu, pat ja blakus neviena nav.

4. Stāvi taisni, izvērs plecus.
Droša stāja ir viena no svarīgākām Tava tēla sastāvdaļām. Turēt muguru taisni nemaz nav tik viegli, vēl grūtāk tiem cilvēkiem kas visu mūžu ir staigājuši saliekušies, bet šo visu var labot. Laba stāja – laba pārliecinātības zīme. Koncentrējies uz saviem uzvērstiem pleciem. Nepārcenties un nesāc izvērst krūškurvi par daudz uz priekšu. Šī darbība vienkārši dara brīnumus. Pamēģini spoguļa priekšā un Tu nobrīnīsies kāda ir starpība.

5. Staigā platiem soļiem.
Pārliecināts sevī cilvēks nekādā gadījumā netipinās, pievērs uzmanību savai gaitai. Ja vēlies spīdēt ar pārliecinātību, staigā platiem soļiem. Tas padarīs Tavu gaitu mērķtiecīgu.

6. Stiprs rokasspiediens.
Par šo lietu, noteikti, ir dzirdējuši visi. Pie iepazīšanās nav nekā sliktāka par vāju rokasspiedienu. Tāda sajūta, ka saspied vārītu zivi – tas nav patīkami. Neesi vārīta zivs! Paspied roku pārliecināti un paņem svešu plaukstu droši. Ja sveicinies ar paziņu, vari pat paspiest viņa roku ar savām abām (ar brīvo roku paņem sarunu biedru mazliet augstāk par elkoni). Galvenais – nepārcenties. Rokasspiediens nav sacensība, nevajag noraut roku, atrodi vidusceļu.

7. Piemērots ārējais izskats.
Iedomājies- Tu ieej telpā, kas ir pilna ar skaistām meitenēm vai cienījamiem kolēģiem. Tagad pievērs uzmanību kā Tu izskaties – apaudzis, neveselīgu ādu, taukainiem matiem? Kad cilvēks apzinās, ka slikti izskatās, viņam ir grūtības būt sevī pārliecinātam. Tas ir sava veida žests – liels žests, ar visu ķermeni. Visam ir jāstrādā Tavā labā- mati, seja, pat smarža – Tavā labā, nevis PRET Tevi! Starp citu, nebaidies eksperimentēt.

8. Smaids.
Pārliecināti cilvēki smaida. Smaida, jo viņiem nav par ko uztraukties. Pamēģini uzsmaidīt pretī ejošam cilvēkam uz ielas. Ļoti liela iespējamība, ka tas uzsmaidīs Tev pretī. Ir taču labi, kad vari izrādīt tik lielu iespaidu uz nepazīstamiem cilvēkiem.

9. Sarunas laikā nesakrusto rokas.
Sakrustotas rokas ir aizsardzības pozīcija. Mēs tā daram, kad salstam, nervozējam vai aizsargājamies. Mēģini atcerēties kā izskatās milzīgie “pitbulli” pie kādu klubu ieejām… ar sakrustotām rokām. Tu vēlējies kādreiz ar viņiem parunāties vai pajokoties skaidrā parātā? Noteikti, nē! Viņu darbs – radīt biedējošu priekšstatu. Tava otrādāk- patikt viņiem, būt atvērtam un pārliecinātam. Atslābsti un nolaid rokas.

10. Izmanto cilvēcīgu kontaktu.
Māka uzsist pa plecu – aizmirsta lieta. Nebaidies uzsist pa plecu labam paziņam vai kolēģim kad ir iemesls, piemēram, labi sagatavota prezentācija. Lielākā cilvēku daļa ļoti normāli uztver šādu cilvēcīgu kontaktu un viņiem pat būs patīkami – tas ir savdabīgs veids pateikt “Paldies!”.

G+ Juris Līcis

Komentāri

komentāri

sitemap