Kā ar LEGO palīdzību bērnam iemācīt matemātiku?

Kā ar LEGO palīdzību bērnam iemācīt matemātiku?

Autors

06/12/2013Interesanti

legoKošie plastmasas ķieģelīši izklaidē bērnus jau vairāk kā 60 gadus un ne reizi Lego ir pieminēts kā attīstošā spēle. Tagad, pateicoties vienai skolotājai no Ņujorkas, Lego konstruktors var iemācīt bērnu matemātikas pamatiem.

Lego bērnos attīsta sīko motoriku, loģisko un vizuālo domāšanu, bet tas vēl nav viss, uz ko spējīga šī spēle. Alīša Zimmermane, amerikāņu skolotāja, ir izdomājusi izmantot klucīšus, lai iemācītu skaitļošanas pamatus, dalīšanu, daļskaitļus un vidējo aritmētisko.

Daļas, vesels skaitlis, saskaitīšana un atņemšana

Konstruktora detaļas ir ļoti ērtas apmācībai, jo katrā no tām ir pāra viena izmēra tapu skaits. Bērni ātri pierod pie vienādas formas un tapu skaita – drīz viņiem vairs nevajadzēs skaitīt, lai saprastu, cik ir tapu katrā kubiciņā.
05103355-lego_partparttotal-520x406
Lai iemācītu bērnus dalīt veselo daļās, var izmantot vienkāršas tabulas – cik tapas ir kopā, cik katrā daļā. Tā bērns var ātri iemācīties saskaitīt un atņemt.

Daļskaitļi un darbības ar tiem

Ar Lego palīdzību ir diezgan vienkārši bērnam paskaidrot, kas ir daļskaitļi, ka tie saskaitās un atņemas. Viens vesels, viena puse, viena ceturtā – konstruktora kubiciņu dalīšana un tapu skaitīšana palīdz ātrāk saprast, kas ir daļskaitļi.
05103428-lego_fractions1-520x384

Pakāpes

Šīs darbības ir diezgan vienkāršas, jo ir vienāds tapu skaits – vizuāli uztvert ir daudz labāk, bet spēles elements, kad bērns pats liek konstruktors un apjomīgas figūras procesu padara daudz interesantāku kā nodarbības ar attēliem.
05103502-lego_squarenumbers-520x361

Vidējais aritmētiskais

Lego torņu celšanā var ātri iemācīt atrast vidējo aritmētisko. Bērni mācās salikt visus kubiciņus un pēc tam dalīt tos uz kopējo skaitu.
05103554-collage-520x421

Ar ko sākt?

Kad savam bērnam parādīsi krāsaino konstruktoru, vispirms viņš vienkārši cels torņus vai kādas figūras. Nevajag to aizliegt darīt – vispirms lai izpēta jauno mantiņu un pierod pie tās. Vēlāk jau var miksēt spēles momentu ar matemātikas pamatiem – jo jautrāk notiks nodarbības, jo biežāk bērns vēlēsies iemācīties ko jaunu.

Komentāri

komentāri

sitemap