Jaunas uzlaušanas tīklā - šoreiz Dropbox un Snapchat

Jaunas uzlaušanas tīklā – šoreiz Dropbox un Snapchat

Naktī no 13. uz 14. oktobri nezināmi hakeri paziņoja, ka viņiem ir simtiem Dropbox lietotājvārdu un paroļu. Otrdien šie nezināmie hakeri (varbūt arī jau citi) nopublicēja gandrīz simts tūkstoš fotogrāfiju, kas tika glabāti servisā Snapchat.
drop
Mājas lapā Pastebin parādījās datu bāzes ar lietotājvārdiem un parolēm, kas, kā norādīts, pieder Dropbox. Kā raksta pats hakeris, viņš ir uzlauzis 6,937,081 profilus un tagad ik pa laikam izliek to profilu datus, kuru paroles jau ir izmainītas. Lai turpinātu saraksta publikāciju (e-pasti tiek sakārtoti alfabēta secībā), uzlauzējs lūdz sūtīt viņam bitkoinus: “Vairāk bitkoinu – vairāk nopublicētu profilu vietnē Pastebin”.

Ejam tālāk. Pavisam nesen aktuāls bija, jau visiem zināmais, iCloud skandāls. Šonakt atkal jauna fotoservisa uzlaušana. Aptuveni 98 000 privātu fotogrāfiju tika publicētas tīmeklī, kas nozagtas no Snapchat.

Snapchat runasvīri teica, ka viņiem nav nekāda sakara ar šo hakeru uzbrukumu. Tie atzīmēja, ka izmantojot citus saistītos servisus kā, piemēram, Snapsaved ir aizliegts. Pēc izdevniecības Mashable informācijas, dažas fotogrāfijas var tikt uzskatītas kā bērnu pornogrāfijas, jo gandrīz puse no lietotājiem ir nepilngadīgi.

Pa to laiku, bitkoins tirgū ir “uzkāpis” līdz $399.83 par vienu gb. biržā Bitstamp.

Komentāri

komentāri

sitemap