Jauna ķīniešu vīrusa izplatība Apple ierīcēs

Jauna ķīniešu vīrusa izplatība Apple ierīcēs

vir

5. novembrī kompānijas Palo Alto Networks pētnieki ir publicējuši analītisko atskaiti, paziņojot par jauna vīrusa isplatību Apple ierīcēs. Pēc pētnieku vārdiem, vīruss ar nosaukumu WireLurker (“klejojošs pa vadiem”) ir jaunu uzbrukumu ēras sākums, kas skars tieši Apple operētājsistēmas.

Vīruss skar kā Max OS X operētājsistāmu, tā arī iOS mobilās ierīces. Vesela saime ar aplikācijām, kurās ir iestrādāts šis vīruss jau tika izplatītas pēdējos sešus mēnešus.

Daturi tiek inficēti caur OS X aplikācijām ar iestrādātju trojānu. WireLurker tika atrast 467 programmās Ķīnas nelegālo aplikāciju veikalā Maiyadi App Store, kur tika lejupielādēts minimums 356 000 reizes. Pēc Palo Alto Networks aplēsēm, uz doto brīdi, infecēti varētu būt vairāki simti tūkstoši lietotāju.

Pēc pētnieku vārdiem, WireLurker ir kļuvis par otru vīrusu pastāvēšanas vēsturē, kas spēj inficēt iOS un OS X ierīces izmantojot USB kabeli. Vīruss patstāvīgi spēj ģenerēt jaunas aplikācijas uz OS X, kontrolēt iOS, kā arī uzstādīt blakus aplikācijas ierīcēs pat tad, ja bija uztaisīts jailbreak.

Ja iOS ierīci izmantojot USB pieslēgt inficētam OS X, vīruss ierīcē sāks uzstādīt blakusprogrammas automātiski.

Esiet uzmanīgi ar nelicencētu programmu uzstādīšanu savos iPhone, iPad, iMac un Macbook.

Komentāri

komentāri

sitemap