Jans Ašers, kas ir pārdevis savu neveiksmīgo dzīvi

Jans Ašers, kas ir pārdevis savu neveiksmīgo dzīvi

ian.png

Vai vēlies īstenot savus sapņus, bet nezini, kur tam iegūt naudu? Jans Ašers (Ian Usher) arī nezināja. Tad izdomāja pārdot savu neveiksmīgo dzīvi – visu. Tāpat jau līdz nāvei tā viņam ir apnikusi.
Un iedomājieties – pārdeva arī!

Kā jau arī visi normāli cilvēki, Jans Ašers ir sapņojis par laimīgu dzīvi un interesantu darbu. Kā jau saprati – diemžēl, ne dzīves, ne darba Ašeram nebija.

Janam bija gandrīz 50. Viņš bija strādājis par paklāju pārdevēju nelielā Austrālijas veikalā. Kad viņa laulība pavisam bija sabrukusi, Janam bija sākusies depresija. Depresijā, pilns naidā pret sevi un savu dzīvi viņš ir izdomājis ideālu izeju – pārdot savu nelaimīgo dzīvi interneta izsolē.

eBay lapā kopā ar “Jana Ašera dzīvi” komplektā bija arī visa māja ar mēbelēm un tehniku, automobīlis, motocikls, ūdens motocikls, izpletņa lēcēja ekipējums, darba vieta un pazīšanās ar visiem kolēģiem un draugiem. Apraksts beidzās ar teikumu: “Man pietiek! Šī dzīve man vairs nav vajadzīga!” Sākuma likme 1 dolārs.

Pēc nedēļas, kad izsole bija beigusies, Jana Ašera īpašumā bija tikai viņa pase un ieņemtā nauda no izsoles $305 000 apmērā.

“Es vienmēr esmu sapņojis par piedzīvojumiem. Realitātē esmu strādājis garlaicīgu darbu bez jebkādiem notikumiem. Esmu izdarīt visu to, par ko esmu sapņojis”- atcerās Jans.

Jans Ašers ir sastādījis sarakstu ar 100 mērķiem un iedevis sev 100 nedēļas to realizēšanā, tad nopircis lidmašīnas biļeti un aizlidojis uz Dubaju izpildīt pirmo mērķi – izbraukt ar kalnu slēpēm zem karstiem saules stariem. Turpmākos 2 gadus Jans bija ceļojis bez apstājas – skrējis ar vēršiem Spānijas svētkos, Āfrikā peldējies ar baltām haizivīm, Japānā ar vaļiem. Iemācījies vadīt lidmašīnu, ar kājām ir nogājis gar visu Lielo Ķīnas mūri un savām acīm redzējis visus lielākos pasaules udenskritumus. Londonā Jens ir runājies ar savu elku – uzņēmēju Ričardu Brensonu. Holivudā ir filmējies filmā (nelielā lomā) – pie tam vajadzēja ilgi stāstīt producentiem, ka viņš to darīs bez maksas, nekādu aktiera karjeru Jens nevēlās.

Pēc diviem gadiem, kad jau $270 000 bija iztērēti, Jens bija apjēdzis, ka ir izpildījis 93 punktus no 100. Uz pārējiem mērķiem (piemēram, “iemācīties sapnī saprast, ka tu guli” vai “nolaisties ūdens dzelmēs un paskatīties uz Titāniku”) Jans ir izlēmis uzspļaut. Par pēdējiem 30 tūkstošiem viņš nopirka sev mazu salu pie Panamas krastiem, savām rokām uzcēlis nelielu māju un tajā apmeties. Kopā ar viņu dzīvo arī mīļotā sieviete – Mo, ar kuru viņš ir iepazinies Kanādā. Jans un Mo ik pa laikam ierodās Kanādā lai attīstītu nelielu izdevniecību, kas publicē bērnu grāmatas. Tieši ar šo darbu Jans ir izlēmis pelnīt naudu. “Uz parasto darbu es neatgriezīšos nekad!” – saka viņš.

Tieši tagad, pēc 4 gadiem, kad ir pārdevis savu iepriekšējo dzīvi, 50 gadīgais Jans ir absolūti laimīgs. Viņš ir uzrakstījis dažas grāmatas un tagad sarunājas ar Holivudas producentiem, lai tie uzņem filmu par viņa dzīvi. “Es esmu ļoti laimīgs, – saka viņš. – Bet ziniet, dažreiz mani pārsteidz tas, ka pie manis nāk sveši un nepazīstami cilvēki un saka, ka mana dzīve ir izmainījusi viņējās. Viņi paši ir sastādījuši sarakstus ar mērķiem un dzīvo, lai tos sasniegtu. Es domāju – ja visi sekotu saviem mērķiem, pasaule izskatītos ļoti brīnišķīga.”

Kas ir noticis ar Jana “veco dzīvi”, kas ir pārdota izsolē? Ašers neko par to nezin, bet cer, ka viņa iepriekšējā dzīve tomēr kādam ir patikusi.

Ian Usher.png

Komentāri

komentāri

sitemap