Interesanti Mēness noslēpumi

Interesanti Mēness noslēpumi

Autors

16/12/2013Interesanti

menessVisinteresantākais par Zemes pavadoni

Mēness – vistuvākais pavadonis kā arī vienīgai debesu ķermenis, uz kura bija izkāpis cilvēks. Neskatoties uz to, ka Mēness, salīdzinoši, mums ir tuvu, tas glabā interesantus noslēpumus, kas velas būt atklāti.

1. Mēnesstrīce jeb Moonquake

115-620x365
Neskatoties uz to, ka Mēness ir vienkārši mazs miris klints gabals ar ļoti zemu geoloģisko aktivitāti, plātņu kustības notiek arī tur. Tie saucās par Moonquake (tulkojot uz latviešu valodu – Mēnesstrīce), analogs zemestrīcei.
Ir 4 veidu mēnesstrīces: pirmie trīs – dziļās trīces, vibrācijas no meteorītu sadursmēm un siltuma mēnesstrīces, kas rodas Saules aktivitāšu rezultātā – šīs visas nav bīstamas. Bet ceturtā tipa trīces var būt pat ļoti nepatīkamas. Pēc Rihtera skalas tie ir aptuveni 5.5 balles stipras – ar to pietiek, lai sāktu pārvietoties pat nelieli objekti. Šādas mēnesstrīces ir aptuveni 10 min. ilgas. Pēc NASA datiem, šādu trīču rezultātā Mēness “zvana kā zvans”.
Visbiedējošākais ir tas, ka mums nav ne mazākas nojausmas, kas tās izraisa. Zemestrīces uz Zemes, pēc likuma notiek tektonisko plātņu kustības rezultātā, bet uz Mēness tādu plātņu nemaz nav.

2. Mēness – planēta?

28-620x457
Lielākā daļa cilvēku ir pārliecināti, ka Mēness ir pavadonis. Neskatoties uz to, daudzi norāda uz to, ka tam ir jāklasificējas kā planētai. No vienas puses, tas ir pārāk liels priekš īsta pavadoņa – tā diametrs ir 1/4 no Zemes diametra, tāpēc, Mēness ir lielākais pavadonis Saules sistēmā, ja skatās pēc pavadītās planētas attiecībām. Plutonam ir pavadonis, kura nosaukums ir Harons un diametrs 1/2 no paša Plutons, bet tas vairs neskaitās kā planēta Saules sistēmā, tāpēc to mēs neskaitīsim.
Dēļ saviem izmēriem Mēness, īstenībā, atrodas Zemes orbītā un smaguma centrs atrodas aptuveni kaut kur Zemes dzīlēs. Tieši šis fakts arī neļauj Mēnesi klasificēt kā atsevišķu planētu, kaut arī nākotnē viss var izmainīties.

3. Mēness atkritumi

38-620x450
Visiem ir zināms, ka cilvēks ir bijis uz Mēness, bet ne visi zina, ka Cilvēks izmantoja Mēnesi kā piknika vietu. Esot uz Mēness astronauti tur ir atstājuši daudz atkritumus – aptuveni 181 437 kg. mākslīgu materiālu.
Vainīgie, protams, nav tikai astronauti – viņi to speciāli nedarīja. Lielākā daļa šo atkritumu ir dažādu eksperimentu, kosmisko zondu un citas tehnikas rezultātā.

4. Kaps uz Mēness

47-620x413
Jūdžins “Džins” Šumeikers (zināms astronoms un ģeologs), savās aprindās ir kā leģenda – viņš izstrādāja kosmiskās ietekmes pētīšanas metodas un izdomāja veidus, kurus izmantoja “Apollon” astronauti Mēness pētīšanai.
Šumeikers pats vēlējās kļūt par astronautu, bet nevarēja strādāt veselības dēļ. Tā ir bijusi viņa lielākā dzīves vilšanās, bet, neskatoties uz to, turpināja sapņot nokļūt uz Mēness. Kad viņš nomira, NASA izpildīja viņa vēlēšanos un uz Mēnesi nosūtīja viņa pelnus 1998. gadā.

5. Mēness anomālijas


Dažos kadros, kas ir uzņemti no vairākiem satelītiem ir redzamas dīvainas lietas uz Mēness virsmas. Liekas, ka uz Mēness atrodas mākslīgas konstrukcijas, kuru izmēri nemaz nav tik mazi un tām ir paralēlskaldņa forma. Augstums var būt līdz pat 1.5km.
Paranormālo parādību pētnieki uz Mēness pat atrada lielu “pili”, kas “karājās” virs Mēness virsmas. Tas, itkā, vērš uz civilizācijas esamību, kas agrāk dzīvoja uz Mēness. NASA nekad nenoraidīja šīs dīvainās teorijas, neskatoties uz to, ka visi attēli, visticamāk ir viltoti.

6. Mēness putekļi

67-620x471
Viena no interesantākajām un bīstamākajām lietām uz Mēness ir putekļi. Visiem zināms, ka smiltis uz Zemes ir visu, tās nav bīstamas, bet putekļi uz Mēness ir bīstama substance: tā ir tik smalka kā milti, bet arī ļoti raupja. Pateicoties savai tekstūrai un zemam gravitācijas līmenim tā iekļūst pilnīgi visur.
NASA saskārās ar daudzām problēmām – putekļi iznīcināja astronautu apavus, iekļuva kosmosa kuģos un skafandros. Ir uzskatāms, ka jebkurš priekšmets atrodoties šajos putekļos ilglaicīgi var salūzt pilnībā.
Starp citu, tie smaržo pēc dedzināta pulvera.

7. Mēness ēnas

106-620x387
Kad Nils Armstrongs un Bazs Oldrins pirmo reizi ir nokāpuši uz Mēness, viņi atklāja pārsteidzošu lietu – ēnas ir daudz tumšākas kā uz Zemes atmosfēras neesamības rezultātā. Visas ēnas ir aboslūti melnas. Tiklīdz astronauti iegāja ēnā, tie nevarēja redzēt pat savas kājas, neskatoties uz to, ka Saule apspīdēja apkārtni.

Komentāri

komentāri

sitemap