Interesanti fakti par Džekiju Čanu - bērnībā vēlējās pārdot

Interesanti fakti par Džekiju Čanu – bērnībā vecāki to vēlējās pārdot

Autors

07/11/2014Interesanti

Vēl nedzimis, Džekijs parādīja to, ka ir īpašs. Māte bija stāvoklī gandrīz 12 mēnešus, līdz vērsās pie ārsta, kas arī veica ķeizargriezienu. Dzimšanas brīdī Džekija svars bija 5.4kg.

Nav arī vairs noslēpums, ka pēc dzimšanas vecāki vēlējās mazo Džekiju pārdot britu sievietei, kas pieņēma dzemdības. Pats Džekijs stāsta, ka, ja pat viņu pārdotu, tagad viņš visticamāk dzīvotu Lielbritānijā, runātu angliski un nezinātu mandarīnu valodu. Iespējams, strādātu par ārstu.
jackie

Džekija bērnības iesauka bija – Lielais Deguns. Reiz dusmīgs skolotājs ar spieķi salauza viņam degunu – tieši pēc šī atgadījuma viņu arī sāka tā saukt.

1976. gadā Džekijs veicis acs operāciju. Tas notika filmas “Drunken Master” uzņemšanas laikā. Izpildot triku viņš neveiksmīgi nokrita no galda uz grīdas un savainoja aci. Slimnīcā to sašuva ar elektrības palīdzību (Džekijs teica: “Nekādu adatu”). Kad acs sadzija, tad tā izskatījās daudz lielāka par otru (plakstiņi un forma, ne jau pats acs ābols). Tad ārsts ieteica kosmētisko operāciju, tā arī notika.

Džekijs dienā trenējas 3 stundas, kas ietver: skriešanu ap 8 km, atspiedieni, pietupieni, svaru cilāšana (katrai ķermeņa daļai) un cīņas mākslu pamatkustību izkopšana. Nekādu diētu viņš neievēro, ēd visu pēc kārtas. Garšo zivs, dārzeņi, gaļu cenšās neēst, jo zina, ka nākamajā dienā vajadzēs skriet par 20 minūtēm ilgāk.

Trīs pamatlikumi, pie kuriem pieturās Džekijs savās filmās ir:

  1. Spēlēt tikai tos varoņus, kas kļuva par tādiem netīšām, citu apstākļu ietekmē;
  2. Filmā obligāti jābūt kādam, kuram vajag palīdzību – sieviete, bērns vai vecs cilvēks;
  3. Pats galvenais – visās filmās viņam jāpaliek tādam, kāds viņš ir dzīvē – mazam, veiklam un smieklīgam.

Džekijs ir liels darbaholiķis. Pirms veic kādu triku nepāriet bailes sajūtas, bet tiklīdz izdzird vārdu: “Action!”, viss uzreiz tiek aizmirsts. Ja triks izdodās, tad Džekijs ir gatavs dziedāt no laimes, pat, ja guvis traumu.

Neviena apdrošināšanas kompānija neņem uz sevi risku uzņemot Džekiju Čanu savā klientu sarakstā.
jackie2
Filmās ar Džekiju Čanu nav vardarbības, erotisku ainu. Lamāšanās parādās tikai tur, kur tā ir smieklīga. Asinis var redzēt ļoti reti. Ar to viņš arī lepojās un saka, ka viņa filmas skatās daudzi bērni un sievietes, tāpēc nevar to atļauties, pats arī negrib.

Džekijs diennaktī guļ 4-5 stundas.

Viņš nekad nerunā par savu māti, kurai jau ir pāri 80, ar viņu kaut kas ir noticis. Tā bija arī 1985. gadā, kad Džekijs bija guvis pirmo nopietno traumu. Kamēr viņš gulēja slimnīcā, māte tomēr saņēma šo ziņu. Džekijs mēģināja iestāstīt, ka visas šīs runas par slimnīcu ir kārtējais reklāmas gājiens, bet māte nenoticēja un palūdza parādīt traumēto vietu. “Es viņai parādīju pavisam citu vietu un viņa noticēja. Līdz šim brīdim arī nezina patiesību”, – smejās Džekijs.

Ar Džekija vārdu ir saistīts ne tikai tas, ka viņš ir vienīgais aktieris, kas izpilda visus trikus bez dubliera izpildot visu darbu filmēšanas laukumā, bet arī tas, ka filmēšanas laikā viņš ir sasniedzis vienu rekordu, kas līdz pat šim brīdim ir ierakstīts Ginesa rekordu grāmatā. “Dragon Lord” filmēšanas laikā viņam vajadzēja ar kāju uzspert mazai bumbiņai, kurai bija jātrāpa 6m tālam 5cm lielam mērķim. 3 sekunžu garam dublim vajadzēja nofilmēt 1600 dubļus, kas ilga 2 dienas.

Džekijs Čans nedzer ne tikai alkoholiskos dzērienus, bet arī kafiju. Arī nesmēķē.

Džekija Čana devīze:

“Baiļu – nav, dublieru – nav, līdzīgu – arī nav.”

Komentāri

komentāri

sitemap