Ieteikumi fotografējot ar viedtālruni

Ieteikumi fotografējot ar viedtālruni

Autors

02/12/2013Interesanti

photoVai nav brīnišķīgi, ka tik ātri attīstās viedtālruņu tirgus, bet kopā ar to – iebūvētās kameras. Vairāki cilvēki dod priekšroku veikt foto uzņēmumus tieši ar tiem, tāpēc mēs esam Tev sarūpējuši vienkāršus un noderīgus padomus. Tie palīdzēs Tev uzņemt fotogrāfijas labāk, bet neizdevušos kadru skaitu samazināt līdz minimumam.

1. Turi telefonu nekustīgi

Centies telefonu turēt nekustīgi vai atrodi atbalstu, kad fotografē. Pogas nospiešanas brīdī roka var notrīcēt un, ja Tev nav attēla stabilizācijas funkcija, fotogrāfija paliek izplūdusi.
1. Telefons nekustīgi

2. Neizmanto digitālo zoom

Centies neizmantot pietuvināšanas funkciju, tas tikai pasliktinās fotogrāfijas kvalitāti. Ja ir nepieciešams uzņemt kādu objektu pilnā augumā, pienāc tuvāk vai pietuvini fotogrāfijas pēc uzņemšanas – redaktorā.
2. Digital zoom

3. Izmanto labāko izšķirtspēju

Tūlīt pat ieskaties kameras iestatījumos un pārbaudi, lai ir uzstādīta maksimālā izšķirtspēja, tāpēc arī malu attiecība 4:3 ir labāka kā 16:9. Tādi telefoni kā Motorola Moto X, HTC One noklusējumā izmanto 16:9, jo ir kameras sensors un tie atbalsta platekrāna režīmu, pārējiem labāk izmantot 4:3.
3Wide screen

4. Notīri objektīvu

Objektīvu ir ļoti viegli saķēpāt, tāpēc, ik pa laikam, notīri to.
HTC-PHONE-003edit

5. Uzstādi pareizu fokusu un ekspozīciju

Ja fotogrāfijās Tev nepatīk to asums un apgaismojums, vienkārši uzspied uz objekta, kuru fotografē. Vairākās kamerās programma ir uzstādīta lai automātiski piemērotu asumu un ekspozīciju, balstoties uz to laukumu, kuru iezīmēji ar pirkstu.
5.

6. Izmanto “trešdaļu” likumu

“Trešdaļu” likums ir ļoti viegls triks – iedomājies, ka fotogrāfija sadalās trijās vienādās daļā horizontāli un vertikāli kā norādīts zīmējumā. Novieto objektu uz vienu no vertikālām līnijām vai tur, kur horizontālā un vertikālā līnija krustojas. Tad horizontu novieto uz vienas no horizontālām līnijām. Pamēģini.
6

7. Noskaidro kā strādā Tavas kameras režīmi

Parasti, lielākai daļai viedtālruņu kamerām ir pieejami dažādi režīmi. Tie var attālināt kadrā kustīgos objektus vai pievienot tiem Impressive efektus. Citi režīmi ir nepieciešami kustīgo objektu fotografēšanai vai attēlu uzņemšanai nakts režīmā. Eksperimentē! Zinot iepriekš kā strādā šie režīmi, Tev var palīdzēt tajā momentā, kad tie patiešām ir vajadzīgi.
7

8. Izmēģini alternatīvās kameras

Android, iOS un Windows Phone platformas var piedāvāt dažādas kameras, kuras var lejupielādēt kā aplikācijas. Ja Tev pietrūkst kāda funkcija, uzticies citam izstrādātājam. Iespējams, Tu atradīsi sev ideālāko risinājumu.
8

9. Veic vairākus foto-šāviņus

Tu vienmēr skaties uz fotogrāfijām, kad tās jau ir uzņemtas un vari nepamanīt, ka kāds ir aiztaisījis acis vai foto ir izplūdusi, tāpēc labāk veic vairākus foto uzņēmumus pēc kārtas- tādējādi vienmēr varēsi izvēlēties labāko kadru, bet liekos – izdzēst.
9

10. Rediģē fotogrāfijas, bet nepārcenties

Fotogrāfijai var uzlikt interesantus filtrus un efektus, kur no garlaicīga attēla var padarīt par mākslas šedevru. Tikai nepārcenties, visam jābūt līdzsvarā. Eksperimentē!
10
Tagad vari droši ņemt rokās savu viedtālruni un taisīt izcilas bildes, jo Tev ir zināmi visi triki, kurus, iespējams, nezin Tavi draugi.

Komentāri

komentāri

sitemap