Hopscotch – programmēšana puikām un arī pat meitenēm uz iPad

Hopscotch – programmēšana puikām un arī pat meitenēm uz iPad

hopHopscotch- tā ir aplikācija priekš iPad, kas māca bērnus programmēšanai. Protams, tā ir kā spēle. Interaktīvā programma izstrādājas ar kodu pārbīdīšanām un izvietošanai pēc iepriekš sagatavotā scenārija.

Galvenā Hopscotch ideja – programmēšana nav domāta tikai puikām, bet arī meitenēm. Jā – un vispār visiem, kam, kaut mazliet, tas šķiet interesanti.

Neskatoties uz vienkāršotu funkcionalitāti, vieta fantāzijai vienmēr atradīsies. Var pat izveidot multiplicētus stāstus ar dažādiem personāžiem un objektiem.

Interfeiss ir krāsains, intuitīvs, adoptēts bērna interesēm – koši (mēreni koši) bloki, lasīšanai piemērots fonts, funkcionalitātes izvietojamības vienkāršība. Dizains nav pārbāzts un ļauj vaļu brīvībai, kas bērnam ir ļoti svarīgi.

Liels pluss, protams, ir tas, ka aplikācija ir bezmaksas.

Galvenajā lapā ir pieejami apmācoši video un Help, kurā ir aprakstītas visas funkcijas atsevišķi.

Mūsuprāt, vispatīkamākā daļa ir objekta vai personāža izvēle, kas palīdzēs bērnam programmēt.

Mīnusi, ko mēs atradām:

–          Aplikācija tikai iPad’am;

–          Aplikācija ir beta stadijā – pagaidām maz funkcionalitātes;

–          Aplikācija pilnīgi un tikai angļu valodā;

–      Diezgan dīvains process „Padalīties ar projektu”. Savu darbu var nosūtīt tikai uz e-pastu. Paskatīties to var tikai ar speciālu programmu Hopscotch uz iOS platformas. Tas gan ir liels mīnuss.

Var teikt, ka šī aplikācija savā ziņā ir unikāla. Precizēju – tā ir pirmā relīze un izstrādātājiem ir lieli plāni. Tie neapstāsies uz padarītā, saņem atsauksmes no lietotājiem, testē uz bērnu fokusa grupām. Tāpēc, nākotnē ir plānoi vairāki papildinājumi.

Komentāri

komentāri

sitemap