Gudras atbildes uz Stulbiem jautājumiem

Gudras atbildes uz Stulbiem jautājumiem

Autors

01/07/2015Interesanti

dumbIr cilvēki, kuri speciāli meklē atbildes uz muļķīgiem un negaidītiem jautājumiem, par kuriem pat Tu nespētu iedomāties. Piemēram, kāpēc cilvēks, kas zaudējis atmiņu, neaizmirst savu valodu?

Kur liek zemi, ko izrok būvējot metro?

Parasti metro rok 50-70 metru dziļumā. Tur ir kvalitatīva zeme, tāpēc to izmanto dzīvojamo kompleksu būvniecībā vai aizber aizas jaunu ceļu būvē. Pavisam cita lieta ir raktuvju izbūve. Zeme dažu kilometru dziļumā satur ķīmiskas skābes, kas spēj nogalināt visu dzīvo radību, kas tajā dzīvo. Šīs zemes “atmērcēšanai” izmanto mākslīgus piejaukums. Zeme rekultivējās 20-25 gadu laikā un tad nonāk tajās pašās aizās.

Vai vajag mainīt pasi, ja cilvēks ir veicis plastisko operāciju?

Pēc likumdošanas pasi ir jāmaina tad, ja ir izmaiņas cilvēka izskatā – strauja novājēšana vai aptaukošanās, kardināls matu griezums, matu krāsas maiņa vai plastiskā operācija. Ja tiek mainīta deguna forma, vaigos injicēts silikons – var būt problēmas ar likumu, būs nepieciešams nēsāt līdzi izziņu no plastiskā ķirurga. Tāpēc, ieteicams nomainīt pasi.

Vai ragainiem dzīvniekiem pēc cīņas sāp galva?

Pēc cīkstiņa ragainiem dzīvniekiem galva nesāp – viņi ir paspējuši ļoti veiksmīgi adoptēties šādam dzīvesstilam. Galvaskauss ir veidots tā, lai dzīvnieks neizjūt sāpes rituālu cīņu laikā. Auniem un kalnu kazām ragi pat palīdz pārvietoties – lēciena laikā tie spēj ar tiem atgrūsties no sienas, tādējādi sagriežot ķermeni. Cita lieta ir vienkāršas galvassāpes. Jebkuram dzīvniekam tādas var būt, bet tās nav saistītas ar galvaskausa uzbūvi.
Kā pēc vārdu novietojuma teikumā var noteikt virtuālā saruna biedra dzimumu?

Vīrieši parasti izmanto loģiku un faktus, savukārt sievietes dod priekšroku argumentiem, kas balstīti uz emocijām un pašnojautu. Tāpēc, sievietēm ir raksturīgi pilnīgi un pabeigti teikumi, nereti ar emocionāliem īpašības vārdiem (“fantastisks”, “burvīgs”) un izsauksmes vārdiem (“oho!”, “ak!”). Vīrieši dod priekšroku lietvārdiem un darbības vārdiem. Un vēl – ja vīrietis būtu aprakstījis kleitu, visticamāk, ka tā būtu “pelēka”, nevis “zilgani bēšīga” ar bālu nokrāsu. Aprakstot krāsu, sieviete pievērš uzmanību tonim un citām sīkām detaļām. Vīriešiem raksturīgi neoloģismi, segvārdu izdomāšana un “enkurošana” (Enkurošana – process, kura rezultātā, kāds stimuls (pieskāriens, skaņa, tēls, u.c.) izsauc konkŗētu emocionālu reakciju), īpaši tad, ja tie nevar atcerēties nosaukumu “tam tur sūdam”.

Kāpēc skriešanas virziens stadionā vienmēr ir pret pulksteņa rādītāja virziena?

Atbilde ir Normana Deivisa grāmatā “Eiropas vēstures”. Tradīcija saglabājās vēl kopš Elladas (Senās Grieķijas) laikiem, kur sports (mākslīgā attīstība) bija pretrunā ar dabu (dabiskā attīstība). Tieši tāpēc bija izlemts skriet uz otru pusi – ne pret pulksteņa rādītājiem (tādu vienkārši tajos laikos vēl nebija), bet gan pret saules pulksteņa ēnas rādītāju. Pie tam, ar laiku atlēti ir sapratuši, ka šādi skriet ir ērtāk.

Komentāri

komentāri

sitemap