Gudrais plāksteris varēs kontrolēt medikamentu lietošanu

Gudrais plāksteris varēs precīzi kontrolēt medikamentu lietošanu

Autors

09/04/2014Tehnisks

plaksteris
Sekot līdzi ārstēšanas kursam ne vienmēr ir tik vienkārši. Darbs slimošanas laikā un banāla aizmirstība noved pie medikamentu uzņemšanas neregularitāti. Pastāv arī citi riski ārstēšanas laikā – pārdozēšana un blakusefekti. Jau vairākus gadus farmaceitu kompānijas mēģina izstrādāt “iekšējās” medikamentu lietošanas sistēmas, kas nodrošinās nepārtrauktu terapiju bez pacienta fiziskas iejaukšanās.

Diemžēl, šādi risinājumi nav spējīgi kontrolēt cilvēka organisma stāvokli un nav medicīniski elastīgi. Tajā pašā laikā, nepieciešamības gadījumā pacients nesaņems palielinātu medikamentu devu. Izskatās, Dienvidkorejas pētnieki ir atraduši risinājumu – “gudrais” plāksteris, kas, ne tikai vienmērīgi sadala medikamentu ievadi organismā, bet ir spējīgs arī atcelt vai palielināt devu.

Piecus centimetrus liels plāksteris ir izstrādāts no elastīgas nano-struktūras. Materiālā ir termiski aktīvas silīcija daļiņas, kas kontrolē muskuļu masu un izdala vielas atkarībā no pacienta ķermeņa temperatūras.

Šāda veida sistēma ideāli piestāvētu tiem cilvēkiem, kas cieš no Parkinsona slimības. Kad pacients sāk trīcēt, plāksteris var noteikt šo kustību un ievadīt nelielu medikamentu daudzumu.

Dae-Hyeong Kim, kas ir šī projekta līdzautors (Seulas nac. universitātes bio-mediķis) skaidro – tā kā silīcija dioksīda nano-daliņas ir termiski aktīvas, viņa komandai plāksterī izdevās iebūvēt “staipāmos termo-elementus”. Ar to palīdzību tiek panākts medikamentu ievades ātrums.

Tehnoloģija, uz doto brīdi, nav ideāla, jo pagaidām nevar tikt izmantota bez vadiem. Protams, zinātnieki plāksterī plāno integrēt bezvadu komponentes, kas ļaus ārstiem diagnosticēt pacienta veselības stāvokli attālināti.

Pēc Kima vērtējuma, plāksteris nebūs spējīgs iziet publiskā tirgū vēl, kā minimums, piecus gadus.

Komentāri

komentāri

sitemap