Google piedāvā rīku Chrome aplikāciju pārnešanai uz Android

Google piedāvā rīku Chrome aplikāciju pārnešanai uz Android

apacheTā nav pirmā saruna par Chrome aplikāciju pārnešanai uz mobilajām ierīcēm. Neskatoties uz to, tagad ir izstrādāts veids, kas izstrādātājiem ļaus pāriet nākamajā līmenī. Google izlaiž instrumentu komplektu, kas balstīts uz Apache Cordova. Vienkāršiem vārdiem stāstot – šie instrumenti izstrādātājiem ļaus “iesaiņot” Chrome aplikācijas, lai tās varētu izplatīt veikalā Google Play.

Google stāsta kā notiks Chrome aplikāciju “iesaiņošanas” process – izstrādātājiem būs iespēja veidot mobilās aplikācijas izmantojot HTML, CSS un JavaScript. Google arī mums parāda piemēru, kā tas izskatīsies. Attēlos zemāk ir parādīta aplikācija, kas palaista uz Mac un Android.

Run Chrome Apps on mobile using Apache Cordova

Izstrādātājiem būs iespējami vairāki varianti kā to izdarīt. Aplikācijas var palaist gan uz reālas ierīces, gan uz emulātora. Google ir paziņojuši, ka viņi ir devuši zaļo gaismu “vairāku pamata” Chrome API izmantošanai uz mobilām ierīcēm.

API ļauj izmantot OAuth2 autentifikāciju, veikt maksājumus, saņemt pieejas Google Drive failiem un daudz kas cits.

Viss, kas bija pateikts parāda to, ka Google paplašina Chrome aplikāciju izmantošanas iespējas arī uz mobilajām ierīcēm. Tagad Google izstrādātājiem piedāvā iepazīties ar jaunām iespējām, bet beigu lietotājam vajadzēs nedaudz pagaidīt.

Vairāk informācijas atradīsi Chromium blogā un GitHub.

Komentāri

komentāri

sitemap