Google 60 gadus izīrēs NASA lidlauku

Google 60 gadus izīrēs NASA lidlauku

Autors

13/11/2014Android/Google

Google ar NASA noslēdza līgumu par Moffett (Kalifornijas štats) lidlauka īri. Kompānija 60 gadu laikā pārvaldīs lidlauka teritoju un uzņemsies rekonstruēt un modernizēt ēkas, daļa no kurām bija uzcelta 20gs pirmajā pusē. Modernizācijai Google iztērēs $200 milj., bet par īri kopumā samaksās $1.6 miljardus.
google_size
Lielākā interneta kompānija Google noslēdza līgumu ar ASV Nacionāliem dienestiem par gaisa telpas izmantošanu un kosmosa izpēti (NASA).

Vispirms Google piedāvāja NASA apmaksāt 3 vēsturisku ēku remontu apmaiņā pret lidlauka izmantošanu Google dibinātāju Larija Peidža un Sergeja Brīna lidmašīnu novietošanai. NASA noraidīja šo priekšlikumu un izveidoja konkursu par labāki projektu ēku rekonstrukcijai.

Google uzvarēja, paziņojot, ka plāno izmantot lidlauku “pētniecībai, izstrādei un testēšanai kosmosa izpētes jomā, aviācijā, robotu un citās attīstošajās tehnoloģijās”. Kompānija pagaidām neatklāj, ka plāno jebkādu izpēti kosmosa jomā, bet pagājušā gadā tā solīja $20 milj. jebkuram privātam uzņēmumam, kas varēs uz Mēnesi nosūtīt robotu, kas var veikt 500m attālumu, uztaisīt Mēness virsmas attēlus un nosūtīt tos uz Zemi.

Google plāno atjaunot angāru un pārkonstruēt to ne tikai par laboratoriju, bet izveidot tajā kompleksu, kur apmeklētāji varēs iepazīties ar inovatīvām tehnoloģijām. Vadīs kompleksu Google meitas uzņēmums – Planetary Ventures. Google varēs pārnest uz lidlauka teritoriju savu zinātnisko centru Google X.
1212-moffett-airfield-630x420

Moffett ir militāri-civilais ASV lidlauks, kas atrodas Santa-Klāra tuvumā. Agrām piederēja ASV jūras kara flotei. Uz doto brīdi tur bāzējas Kalifornijas gaisa spēki. Lidlauka teritorijā atrodas arī NASA, kas ietver sevī Nacionālo aerodinamisko kompleksu.

Komentāri

komentāri

sitemap