Ford projektē automobiļus ar Oculus Rift briļļu palīdzību

Ford projektē automobiļus ar Oculus Rift briļļu palīdzību

Autors

07/01/2014Gadžeti Tehnisks

oculus_riftKoncerna Ford inženieri un kompānija Vicon, kas nodarbojās ar izstrādēm balstītas uz motion capture tehnoloģijām, izdomājuši iekārtu, kas palīdzēs automobiļu projektēšanās. Ieejot tajā un uzvelkot Oculus Rift brilles dizaineri redzēs precīzu virtuālu automašīnas modeli, stāsta Fast Company.

Uzvelkot virtuālās realitātes brilles, dizaineri varēs ieraudzīt projektu tā, it kā viņi paši atrastos pie īsta, pēc viņu maketiem “savākta”, automobīļa stūres. Tehnoloģija ļauj saskatīt detaļas pie dažāda apgaismojuma, izmēģināt dažādus apdares materiālus, krāsas u.c.

98fa79da-dd50-4eda-9b9f-4d32b9225eb4

Vicon produktu menedžeris Vorens Lesters ir pateicis, ka šobrīd Ford ir trīs šādas ierīces Detroitā, bet kompānija domā tās integrēt koncernos visā pasaulē. Katra tāda ierīce kopā ar Oculus Rift maksā aptuveni $30 000. Pēc Lestera vārdiem, ar šādu tehnoloģiju ienākšanu, Ford ļoti ieekonomēs uz projektēšanas izmaksām, bet dizaineriem no dažādām valstīm būs vieglāk strādāt kopā.

Oculus Rift – virtuālās realitātes brilles, kas var radīt ilūziju, it ka spēlētājs atrodas spēļu pasaulē. Pirmo Oculus Rift prototipu prezentēja Džons Karmaksa E3 izstādē 2012. gada jūnijā. Masu pārdošanas orientētas uz 2014. gada 3-šo kvartālu.

Komentāri

komentāri

sitemap