Facebook - "Mūsu privātuma politika ir pārāk sarežģīta"

Facebook ir atzinuši, ka viņu Privātuma iestatījumi ir pārāk sarežģīti

Autors

09/04/2014Internets

Facebook ar žurnālistiem ir padalījušies ar saviem nākotnes plāniem, kur tiks mainīta privātuma politika. Kompānija ir pateikusi – uz viņu serveriem ikdienā notiek aptuveni 80 triljons pārbauži, kas ļauj saprast, ka privātā informācija nenokļūst tur, kur tai nav jānokļūst. Katru dienu notiek 4000 aptaujas, kurās tika izskaidrota Facebook Privacy Policy darbība.
r7rhu4D
Agrāk, katra Facebook komanda ar privātuma politikas jautājumiem nodarbojās pašrocīgi, bet pēdējo izmaiņu rezultātā tika izveidotas divas speciālas grupas, kas nodarbojas tieši ar šiem jautājumiem – Privacy Product Engineering komanda, kas izstrādā privātā kontenta iestatījumus un Privacy Infrastructure Engineering, kas vairāk koncentrējās uz tehnisko projekta pusi un palīdz novērst datu aizplūšanu.

Pirmā komanda izstrādāja ātrās saites, kas palīdz izmainīt privātuma iestatījumus un arī pašu funkciju, ar kuras palīdzību var izvēlēties – kurš redzēs vai neredzēs Tavu postu. Otra komanda izstrādāja framework, kas pārbauda kontenta drošību. Ar šī framework palīdzību Facebook var pārliecināties par to, ka nekāda lieka informācija nespēs “iziet” plašajā internetā.

Facebook Teams
Katru dienu Facebook veic 4000 aptaujas 27 valodās, lai saprastu, kā lietotāji reaģē uz drošības uzstādījumiem. Lai šīs aptaujas padarītu vairāk personīgākas, citāti no atbildēm tiek rādīti uz lielajiem ekrāniem Facebook birojā. Iepriekš, atbildes jau bija ietekmējušas sociālo tīklu. Piemēram, jaunieši nepārtraukti lūdza atļauju viņiem rakstīt ziņas publiski, ne tikai “draugu lokā”, bet Facebook to neļāva datu aizsardzības dēļ. 2013. gada oktobrī kompānija, visbeidzot, tīņiem šādu iespēju deva.

Lūk arī dažas lietas, ko prasa lietotāji no Facebook un ko jau plāno ieviest dzīvē:

  • Būs iespējams norobežot kādu cilvēku loku, kas varēs redzētu Tavas vecās ziņas;
  • Kad draugs repostos kādu Tavu ziņu, Facebook paskaidros, ka šis reposts būs redzams tikai jūsu kopējiem draugiem;
  • Facebook sāks testēt privātuma selektoru, kas daudz konkrētāk paskaidros, kādiem cilvēkiem būs redzams vai neredzams kāds posts (bilde zemāk)

Facebook

Maiks Novaks, Facebook komandas vadītājs (komanda nodarbojas ar privātuma jautājumiem) norāda, ka privātuma politikas izmaiņas notiek pārāk bieži un tie ir sarežģīti. Tas noved pie tā, ka cilvēki uz savas “sienas” neraksta ziņas, jo domā, ka to ieraudzīs “nepareizie” cilvēki. Iespējams, līdzīgas bailes ir iemesls anonīmo aplikāciju veiksmēm, viena no kurām ir Secret – mobilais čats. (to, starp citu, Facebook arī domā izpirkt).

Izstrādāt ideālus privātuma politikas noteikumus lietotājiem ir ļoti sarežģīti – kādam gribās kontrolēt katru uzrakstīo vārdu, kādam ar vienu peles kustīu pārslēgties no Private uz Public. Tieši šī iemesla dēļ, Facebook nepārtraukti ir kritikas objekts – noteikumi ir vai nu pārāk sarežģīti, vai nu pārāk vienkārši.

Komentāri

komentāri

sitemap