Džordža Martina produktivitātes noslēpumi

Džordža Martina produktivitātes noslēpumi

14064445-gameofthronesmartin-605x386
Džordža Martina vārds jau ir zināms visiem. Tas nav nekāds arī brīnums. Bez brīnišķīgām grāmatām, daudzi viņu pazīst skatoties seriālu “Game of Thrones”, kas ir viņa romāna ekranizējums.

Domājam, daudzi cilvēki ir lasījuši viņa grāmatas, tāpēc arī saprot – cik katra ir “varena”. Katrs romāns satur ap 1000 lapas un izveidot tāda apjoma grāmatu – nav svarīgi, labu vai sliktu, ir diezgan liels izaicinājums. Savā intervijā populārā šovā “Late Night with Conan O’Brien” viņš dalījās ar savas produktivitātes noslēpumu.

Lūk, ko viņš saka:

“Man ir divi datori – vienu es izmantoju internetam, e-pastiem, rēķinu apmaksai u.c. lietām. Otrs – tikai grāmatu rakstīšanai. Tas ir vecais DOS dators, kuram nav pieejas internetam.”

Savu grāmatu uzrakstīšanai Martins izmanto programmu Wordstar 4.0 – tā ir DOS utilīta rakstniekiem, kas bija populāra 80-jos gados. Wordstar jau sen oficiāli ir beidzis savu eksistenci. Ja nu pats vēlies pamēģināt savas rakstīšanas iemaņas, varēsi atrast vairākus veidus kā to lejupielādēt un uzstādīt doto programmu.

37719_2_george_r_r_martin_writes_game_of_thrones_on_an_old_school_dos_pc

Kāpēc tad Džordžs Martins izmanto tik arhaisku programmatūru un dzelžus?

Šī programma dara visu, ko man vajag. Mūsdienu teksta redaktori nepārtraukti iejaucās tur, kur nevajag un cenšas palīdzēt. Man nav vajadzīga palīdzība. Ienīstu programmas, kas izlabo mazos burtus uz lielajiem teikuma sākumā. Ja man būs nepieciešams lielais burts, es to ielikšu. Nevajag to darīt manā vietā. Es māku izmantot “Shift”!

Komentāri

komentāri

sitemap