Dzīve pēc nāves: servisi, kas ļauj komunicēt pēc nāves

Dzīve pēc nāves: Online servisi, kas ļauj turpināt komunicēt pēc nāves

Autors

03/03/2014Internets

Uzņēmēji meklē jaunus veidus kā nopelnīt – nu vairs ne tikai uz lietotājiem, kas ir dzīvi, bet arī miruši. Aplikācijas If I Die autori (iekš Facebook) piedāvā ierakstīt pēdējo vārdu, kas pēc nāves tiks izsūtīts visiem draugiem. Krievijas aģentūra Irony Production savā cenu lapā pievienoja soc. tīklu profilu administrēšanu pēc nāves (1-2 posti pēc nāves maksā ap 40 EUR, lapas administrēšana turpmākās 40 dienas – ap 450 EUR).

1. Eterni.me

QvrWmURTq_XNsW65Tx6LmQ-article
Šis startups ir izstrādāts MIT Entrepreneurship Development Program ietvaros, kas risina vienu no svarīgākām cilvēces problēmām. Daudzi vēlas dzīvot mūžīgi – programma turpina mirušā ceļu virtuālajā vidē. Serviss sistematizē informāciju par to, ko lietotājs ir darījis internetā un, tādējādi, izstrādā unikālu avataru. Tas var runāties ar draugiem un ģimeni pēc nāves – Eterni izstrādātāji nosaukuši savu projektu par “Skaipu no pagātnes”.
Serviss darbojas beta stadijā – šobrīd var nosūtīt pieteikumu tā testēšanā. Ja ticēt komandai, virtuālais Es spēj sniegt ieteikumus ģimenei un tuvajiem cilvēkiem pēc “aiziešanas”, atgādināt par svarīgiem noteikumiem u.c. Startupa komandā ir profesionāls ārsts, uzņēmēji un mārketinga speciālisti.

2. Everplans.com

GpC-C3XU8Lji6z9nbedVYQ-article
Šis serviss ļauj plānot visas dzīves stadijas un arī to, kas būs pēc tās. Projekta dibinātājs Ebbijs Šneidermans 2010. gadā ir ticies ar Ādamu Seiferu, kad abi bija startup konsultanti Ņujorkā. Pēc viņu vārdiem, Everplans produktīvi pienākt savas nāves faktam – soli pa solim ir parādīts, ko vajag darīt, lai aizietu no šīs dzīves mierīgā ceļā. Starp populārām apspriešanas tēmām ir apbedīšanas plānošana, uzvalka izvēle bērēs, dzīves apdrošināšana. Šogad šī komanda jau ir saņēmusi $1.4 milj. investīcijās.

3. Liveson.org

MTo5PtOoL66ubOy0lrJsSA-article
Servisa sauklis: “Kad jūsu sirds pārstās sisties, jūs turpināsiet tvītot”. Lai ieietu aplikācijā, Tev vajag pierakstīties izmantojot Twitter kontu. Pievienoties var jau tagad – jo ātrāk tas notiek, jo sistēma labāk apmācīsies stilam un interesēm, kādā tvītos pēc nāves.

4. Entrustet

jlK73zaJfv0bvWujAlqbMw-article
Mūsdienās ir pieejami vairāki servisi, kas nodrošina digitālo aktīvu aizsardzību. Svarīga šī servisa funkcija – iespēja izvēlēties kam nodot visas paroles un personīgās pieejas kā mantojumu, vai arī vienkārši tās izdzēst. Līdzīgi strādā servisi WeRemember, Legacy Locker (to pagājušā gadā nopirka kompānija PasswordBox), Asset Lock u.c. 2012. gadā šveices kompānija SecureSafe ir nopirkusi Entrustet, kas izrādīja lielu interesi starp tiem, kas “gatavojas savām beigām”.

5. Life Story

IXyL_LOKdb0UBFI94C7RFg-article
Cita pelnīšanas metode uz tiem cilvēkiem, kas nav starp mums – servisi, kas glabā atmiņās. Life Story komanda piedāvā izveidot, tā saucamo, dzīves koku sociālā tīkla veidolā – lai neaizmirstu par tiem, kas jau ir aizgājuši.
Memorial Matters serviss dod iespēju uzstādīt tuvu cilvēku virtuālus pieminekļus. Vienmēr var atgriezties uz lapu un ievietot fotogrāfijas, video un ziņojumus, tāpat arī ziedus. Portālā nav reklāmas, bet lietotāji veic maksājumu $5 mēnesī vai $96 gadā.

Komentāri

komentāri

sitemap