Domu spēka ietekme

Domu spēka ietekme

domas_head20. gadsimta 50-mitie gadi. Angļu kravas kuģis, kas pārved pudeles ar madeiras vīnu no Portugāles, ir piestājis Skotijas ostā. Viens no jūrniekiem iegāja vēsā kravas nodalījumā lai pārbaudītu, vai visas pudeles ir izkrautas. Neko par to nezinot, cits jūrnieks no ārpuses ir aizvēris durvis un to ieslēdzis. Gūsteknis no visa spēka sācis sist pa sijām, bet neviens to nav dzirdējis un kuģis devies prom atpakaļ uz Portugāli.

Jūrnieks, kurš tika ieslēgts, kravas nodalījumā atrada pietiekami daudz ēdiena izdzīvošanai, bet zināja, ka tik ilgi aukstā telpā neizdzīvos. Viņš paņēma metāla gabalu un stundu pēc stundas, dienu pēc dienas, uz kuģa koka karkasa ir ieskrāpējis savu bēdu stāstu. Viņš aprakstījis savu agoniju ļoti detalizēti – kā aukstums ir apvijis viņa ķermeni atsaldējot degunu, pirkstus uz rokām un kājām, cik ir neciešami ledainā gaisa apdegumi.

Kad kuģis bija nolaidis enkuru Lisabonā, kaptenis atvēra kravas nodalījumu un atradis mirušu jūrnieku. Cilvēki izlasīja uz sienām viņa stāstu, tomēr visinteresantākais nebija pats stāsts – kaptenis izmērīja gaisa temperatūru telpā. Termometrs rādīja 19 grādus pēc Celsija. Tā kā atpakaļ kuģis gāja bez preces, saldēšanas iekārtas bija izslēgtas. Cilvēks mira tikai no domām, ka viņam ir auksti. Viņš bija kļuvis par savu iedomu upuri.

Iespējams, gadiem ejot stāsts tika mazliet “piepušķots”, bet galvenais, ka pati doma paliek.

Komentāri

komentāri

sitemap