Deviņi vingrinājumi nestandarta domāšanai un kreativitātei

Deviņi neparasti vingrinājumi nestandarta domāšanas un kreativitātes attīstībai

Autors

10/02/2014Dzīvesstils

insc1936. gadā amerikāņu rakstniece Dorotija Branda savā grāmatā “Wake Up and Live” (“Atjēdzies un dzīvo”) piedāvāja interesantus vingrinājumus smadzenēm, kas ļaus Tavam prāta kļūt ātram un dinamiskam. Šie vingrinājumi ir domāti, lai izvilktu Tevi no ikdienas un parādīt to no citas perspektīvas (pat citas realitātes, ja vēlies) un radīt situācijas, kurās būs nepieciešama atjautība un radošums.

1. Pavadi vienu stundu dienā neko nesakot, tikai atbildot uz tiešiem jautājumiem savā ikdienas apkārtnē, neradot iespaidu, ka esi apvainojies vai Tev nav garastāvokļa runāties. Izturies kā parasti. Centies nekomentēt un neļauj citiem “izspiest” no Tevis informāciju.

2. 30 minūtes dienā domā par kādu vienu priekšmetu un nenovērs savas domas ne uz ko citu. Vari sākt ar 5 minūtēm.

3. 15 minūtes dienā ved sarunu neizmantojot vārdus “es, man, mans”.

4. Apstājies uz kādas cilvēkiem iecienītas telpas sliekšņa un aizdomājies par tās izmēru.

5. Ļauj, lai Tavs jaunais paziņa runā tikai par sevi, neļaujot viņam to nojaust. Ar laipniem jautājumiem ievirzi sarunu, lai tā būtu abpusēja un viņš nejustu diskomfortu.

6. Pamēģini runāt tikai par sevi, bet nelielies, nežēlojies un neļauj sarunas biedram garlaikoties.

7. Sastādi konkrētu plānu katras dienas 2 stundām un ļoti strikti tam pieturies.

8. Uzstādi sev 12 nejaušus uzdevumus, piemēram: noiet 20 km no mājas neizmantojot nekādus papildrīkus; iet 12 stundas bez ēdiena; paēd brokastis visnegaidītākajā un neparedzētākajā vietā, ko vari atrast (kāpņu telpa, krūmi, …); visu dienu neko nesaki, tikai atbildi uz jautājumiem; neguli visu nakti un strādā.

9. Dienas laikā uz visiem jautājumiem un piedāvājumiem atbildi “jā” (saprāta robežās).

Šie vingrinājumi var likties muļķīgi un bezjēdzīgi, bet tie patiešām Tavā dzīvē var ienest daudz ko jaunu un sevi labāk saprast.

Komentāri

komentāri

sitemap