Desmit Stīva Džobsa mācības

Desmit Stīva Džobsa mācības

imentor.pngZem slaidiem ir tulkojums latviešu valodā.

No Stīva vārdiem:

1. Seko savai sirdij
Tavs darbs paņem daudz laika, vienīgā iespēja palikt apmierinātam – darīt to, kas tiešām patīk. Tev ir jāmīl savu darbu. Ja tādu darbu vēl neesi atradis, nepadodies un turpini meklēt.

2. Maini telpu apkārt sev
Mani neiepriecina fakts, ka es būšu bagātākais cilvēks kapos. Ejot gulēt ar domu, ka esam izveidojuši ko kolosālu – tieši tas priecē!

3. Domā savādāk
Jaunas idejas nenāks sēžot uz vietas. Runājies ar cilvēkiem, vēro pasauli, izrāpies no biroja krātiņa un uzdod jautājumus.

4. Pārdod sapni, ne produktu
Patērētāji vēlās labāku dzīvi. Bagātini to.

5. Radi produktu sev
Kad mēs projektējām Mac, to mēs darījām nevis priekš kāda cita. Mēs to projektējām sev. Mēs vēlējāmies kļūt par to cilvēku grupu, kuri spriestu – kas ir labi, kas slikti. Mēs neizstrādājām nekādas mārketinga aktivitātes. Mēs vēlējāmies izveidot ko ideālu.

6. Nebaidies teikt “Nē”!
Saki “nē”, lai fokusētos uz svarīgākām lietām.

7. Nesarežģī
Fokuss un vienkāršība. Vienkāršība var būt sarežģītāka kā grūtības – vajag strādāt vairāk, lai prāts ģenerētu vienkāršas lietas.

8. Tiecies uz ideālo
Esi kvalitātes etalons.

9. Pārkāpj noteikumus
Tie, kas redz lietas savādāk, nav sajūsmā par izveidotiem noteikumiem. Tikai tas, kurš domā, ka var izmainīt pasauli, to dara!

10. Tu dzīvo tikai vienu reizi
“Ja šodien būtu pēdējā Tavas dzīves diena, vai Tu nožēlotu par padarīto?” Ja vairākas dienas pēc kārtas es sev atbildu “Jā”, tad noteikti kaut kas ir jāmaina.

Komentāri

komentāri

sitemap