Biržā parādās pirmais virtuālās valūtas Bitcoin indekss

Biržā parādās pirmais virtuālās valūtas Bitcoin indekss

Autors

26/05/2015Internets Tehnisks

bitcoins
Ņujorkas fondu birža paziņoja par pasaulē pirmā virtuālās valūtas Bitcoin indeksa parādīšanās – NYSE Bitcoin Index (NYXBT). Šīs valūtas monitoringa vidžets ir pieejams biržas mājas lapā. Tas parāda kriptovalūtas cenas attiecību pret dolāru.

Uz šo dienu Bitcoin vērtība tiek sekota pēc servisa Coinbase datiem. Ar laiku tiek plānots analizēt arī citus avotus. Uz doto brīdi, servisā ir reģistrēti ap 2.8 miljoni virtuālo maku, 39 000 treideru un 7 000 izstrādātāju.

18. maijā, ar sertifikātu uz Bitcoin bāzes, sāka tirgot arī Stokholmas birža. Zviedrijas finanšu inspekcija šo aktīvu ir apstiprinājusi. Sertifikātu Bitcoin Tracker One reģistrēja uzņēmums XBT Provider AB un tas “uzrauga” kriptovalūtas vērtību.

Mūsu kaimiņvalstī, Krievijā, Bitcoin ir aizliegta valūta. Tās izmantošana ir aizliegta ar likumu. Vairākas mājas lapas, kas ir veltītas šai valūtai ir bloķētas. Krievijas interneta žurnāls “Megamozg” («Мегамозг») rakstīja, ka dažas lapas, tomēr, ir atbloķētas. Krievijā Bitcoin izmantošana tiek vērtēta kā mudināšana uz “finanšu terorismu, narkotiku tirdzniecību, ienākumu legalizāciju, kas iegūti nelegālā ceļā”.
Komentāri

komentāri

sitemap