Atomu baterija - 20 gadi bez uzlādēšanas

Atomu baterija – 20 gadi bez uzlādēšanas

Autors

30/12/2013Gadžeti Tehnisks

nuclear_battery_21

Četrdesmit gadus atpakaļ bija izveidots pirmais mobilais telefons, bet šodien jau ir izstrādāta telefonam domāta atomu baterija. Pēdējos gados tehnoloģiskais progress iet tik strauji, ka elektroniskas veikalu plauktos var atrast tādus rīkus, par kuriem nesen rakstīja tikai fantastikas grāmatās.
Kā Tu domā, cik ilgi bez uzlādēšanas var darboties parasts mūsdienu viedtālrunis? Vidējais autonomais darba laiks ir aptuveni 1 līdz 3 dienām. Bet ja to aprīko ar akumulatoru, kas darbojas tritija reakcijas pamatā, tad darbības laiku var pagarināt līdz pat 20 gadiem!

Nevar būt, ka telefonus var darbināt atomu akumulatori!

Sekojoša ideja zinātnieku rindās radās nesen. Viņuprāt, atomu enerģijas izmantošana mūsdienu gadžetos var atrisināt vairākas problēmas, kas ir saistītas ar nepieciešamību tos uzlādēt.
nuclear_battery_41
Tritijs ir radioaktīvs, bet tā starojums ir ļoti vājš. Tas nespēj nodarīt ko sliktu cilvēka veselībai. No tā necietīs ne cilvēka āda, ne iekšējie orgāni – tas zinātniekiem ir zināms jau no seniem laikiem. Tieši radioaktīvs tritijs ir kā sava veida degviela, kas atradīsies šajās baterijās.

Atomu baterijas izskatīsies kā mikroshēmas, kuru enerģiju avots ir tritija atomu reakcija. Šāds darbības princips ļauj izstrādāt 0.8 – 2.4 W (vatu) enerģijas. Šāda stipruma elektroenerģija viedtālruni var darbināt veselus 20 gadus bez uzlādes!
nuclear_battery_31

Daudzi pat nenojauš, ka tritijs jau tiek izmantots vairākās nozarēs. Katrs no mums jau ir redzējis, var pat nēsājis pulksteni, kura rādītājus ļoti var labi saredzēt tumsā. Lielākajā daļā gadījumu šāda efekta panākšanai izmanto tieši radioaktīvu elementu.
Šī baterija izcili strādā pie straujām spiediena un temperatūras maiņām (no -50 līdz +150 pēc Celsija), kā arī pie stiprām vibrācijām.

nuclear_battery_51

Neskatoties uz to, kas šī ideja vēl nav realizēta masu ražošanai, bet jau ir zināma aptuvenā atomu baterijas cena – 124 dolāri! Diemžēl, ne katrs cilvēks piekritīs iegādāties šo ierīci un nēsāt savā kabatā un somiņā.

Komentāri

komentāri

sitemap