Atlaides ir meli! Kā mānās veikali?

Atlaides ir meli! Kā mānās veikali?

Autors

03/10/2013Interesanti

disTuvojās lielo svētku sezona, patērētāji jau gatavojās, pērk dāvanas, iegādājas produktus un cenšas izdarīt tā, lai svētku vakarā nevajadzētu skriet uz veikalu pēc kaut kā svarīga. Gatavojās, ne tikai tie, kas pērk, bet arī tie, kas PĀRDOD. Jaunais gads vai Ziemassvētki ir labs laiks tirdzniecības centriem, kuri var noorganizēt grandiozu izpārdošanu, kā arī patīrīt aizmirstos noliktavu plauktus. Tieši tāpēc ir jābūt ļoti uzmanīgam un jāseko līdzi tam, kas ir izlikts pārdošanai, ko piedāvā paši pārdevēji un pašas cenu uzlīmes.

Viens pazīstams man cilvēks izstāstīja šādu stāstu – aizbrauca uz pazīstamu Rīgā tirdzniecības centra pārtikas veikalu. Vēlējās iegādāties 1kg teļa gaļas, pajautāja, lai nosver. Darbiniece pie letes sāka mīkstināties un piedāvāja paņemt vēl kaut ko. Kamēr pircējs skatījās vitrīnā, tika pasniegta iepakota gaļa necaurspīdīgā maisiņā. Darbinieces triks tika atklāts mājās, kad tika izsaiņots produkts – iepakojumā tika atrasta cūkgaļa, kas ir daudz lētāka. Jau bija gandrīz nakts, veikals ciet… pircējs bija izlēmis vairs nekad neapmeklēt to veikalu.

Kā vēl mānās veikalos vai lielos tirdzniecības centros? Kā lai pircēji neatsakās pirkt atkārtoti, ja tie bija piekrāpti? Mēģināsim izskaidrot!

Cenu aizvietošana

price tag with copy space

Tas ir ļoti populārs veids pirmssvētku dienām! Pagājšgad iegādājos 2 augļu šampainieša pudeles. Cena bija simpātiska, aptuveni 2.00Ls (2.85EUR – tagad taču visur arī Eiro jāraksta =]), toties kasē es uzzināju, ka gala cena ir gandrīs trīs lati. Nevēlējos zaudēt laiku skrienot pakaļ citām pudelēm, jo rinda aiz manis jau bija izveidojusies diezgan gara, arī nevēlējos sagādāt pārējiem cilvēkiem neērtības – vajadzēja pirkt.

Šāds stāsts var notikt ar jebkuru cilvēku, ja pat Tev ir nelielas aizdomas par preces cenu, izmanto cenu skenēšanas aparātus.

Lielas izpārdošanas

Nekvalitatīvas zeķes, dāvanu komplekti (kuru pašizmaksa Ķīnā ir līdz 1Ls (1.42Eur)), egles rotājumi un citas preces par ļoti zemām cenām. Pie tam viss – vienreiz lietojams! Vilšanas sagādās jau tikai mājās, kad būs jau par vēlu, kur preci apmainīt jau pavisam nav iespējams. Piemēram, zeķes burtiski “izšķīst” pēc pirmās mazgāšanas reizes, trauki ir brāķēti – švīkas, ieplēsumi.

Ja runājam par apģērbu, tad šajā jomā arī viss nav ideālā kārtībā: veikalu plauktos parādās tās drēbes, kad ilgāku laiku – mēnesi, pat gadu, ir nostāvējušas noliktavu plauktos. Diez vai kāds veikals piedāvās jaunās kolekcijas drēbes par ļoti zemām cenām!

Pirms veic pirkumu, rūpīgi izpēti to un neekonomē uz dāvanām – labāk samaksāt liekus 5-10Ls un nopirkt kvalitatīvas mantas, nevis tās, kuras tiks nākotnē izmestas.

Pārtikas produktu cena

Es pat teiktu, ka tā ir bīstama lieta, kas var ļoti ātri izbojāt romantisku vakariņu noskaņojumu. Dažus mēnešus atpakaļ esmu staigājis pa pārtikas veikalu, vēlējos iegādāties konservētus zirnīšus. Acu priekšā man parādījās stends ar vēlamajiem zirnīšiem- lieli, skaisti un ar zemu cenu. Protams, ka jāņem – pagaršošu. Mājās esmu sapratis – labāk pārtikt no Roltoniem gadu, nevis ēst šos zirņus.

Lai nesabojātu mīļāko ēdienu garšu, pērc tikai tos produktus, pie kuriem esi pieradis. Neekonomē un neņem visu, kas ir lēts.

Čeks un summa

coins_empty_pocket-600x400

Cik reizes ir dzirdēts – pārbaudi čeku uzreiz pie kases! Ja pērc daudz produktus, liela iespējamība, ka kasiere ātrumā izsit kādu pirkumu divas reizes vai nosver nepareizi. Protams, tad summa aug. Paziņai bija pieredze – izsitot 2 vienādus produktus, čekā tie parādījās veseli 22(!!). Tikai pēc čeka uzrādīšanas kasiere varēja ko mainīt. Atvainošanās nesekoja.

Ļoti uzmanīgi izpēti savu čeku. Svētku priekšvakarā nesakritības, parasti, notiek biežāk, jo kasieriem jāstrādā ātrāk kā parasti.

Komentāri

komentāri

sitemap