Atkal tiek izgudrots ritenis

Atkal tiek izgudrots ritenis

Autors

09/01/2014Interesanti

wheelŠoreiz – piepildītu ar ūdeni! Kompānija Wello, kas nodarbojās ar sociāliem projektiem visā pasaulē, kopš 2011. gada septembra pēta ūdens transportēšanas un glabāšanas iespējas Indijā. Cilvēkiem, kas dzīvo lauku apkārtnē, ļoti bieži ikdienā uz saviem pleciem vai galvām jānes smagus spaiņus ar ūdeni, tērējot daudz spēka un laika.

Šī procesa uzlabošanai pētnieki piedāvājuši jaunu konteinera tipu WaterWhell, kas sevī ietver tukšu plastmasas riteni, kuru var uzpildīt ar ūdeni un tad, ļoti vienkārši stumt to uz priekšu.

Šī ūdens riteņa diametrs ir 46cm, augstums – 47cm. Konteinerā var ieliet 50 litrus ūdens. Uzpildīšanas procesā ir paredzēts speciāls 5.5cm filtrs ar speciālu vāku. Pēc kompānijas darbinieku domām, tas ir labākais dažādu slimību kā drudža un diarejas novēršanas veids.

Wello Water Wheel prototype

Ūdens riteņa lietotāji ne tikai rūpējas par savu un tuvāko veselību, bet arī ieekonomē tik dārgo laiku. Pēc Wello analītiķu skaitļojumiem, lauku sievietes tērē aptuveni 25% sava dienas laika ūdens transportēšanā savām ģimenēm. Ar WaterWheel palīdzību vienā reizē var atnest 3-5 reizes vairāk ūdens nekā uzpildot to spaiņos vai vāzēs.

Pētnieki cer, ka tagad sievietēm būs daudz vairāk laika, ko var veltīt konstruktīvām darbībām kā bērnu izglītošana vai aprūpe.

Ūdens riteņa prototipa izveidošanas laikā, Wello aktīvisti 15 mēnešu laikā pētīja Indijas lauku apkārtni un apjautāja 1500 Indijas iedzīvotājus, kas dzīvo ciematos.

WaterWheel sāks izstrādāt vietējās rūpnīcās, kas ļaus realizēt šo produkciju par viszemākām cenām.

Komentāri

komentāri

sitemap