Aptauja: lēns internets tālrunī vairāk aizkaitina vīriešus

Aptauja: lēns internets viedtālrunī vairāk aizkaitina vīriešus

Autors

23/05/2014Internets

Vairāk nekā pusi (53%) viedtālruņu lietotāju kaitina lēns interneta ātrums viņu tālrunī, noskaidrots Snapshots aptaujā. Turklāt 45% viedtālruņu lietotāju tas ietekmē tik ļoti, ka mudina uz impulsīvu darbību, piemēram, izslēgt interneta pārlūku pavisam vai aizvērt attiecīgo programmu.

„Viedtālruņu lietotāju prasības aug strauji, jo gudrāki tālruņi, lielāki ekrāni un jaunas aplikācijas pieprasa arvien jaudīgāku internetu. Straujais dzīves temps liek impulsīvi reaģēt, ja tālrunis, kas šobrīd pilda krietni vairāk par tikai zvanīšanas funkciju, nespēj tam pielāgoties. Atbildot uz šo pieprasījumu, jaunajā Samsung Galaxy S5 ir iekļauta lejupielādes paātrinātāja jeb download booster funkcija, kas savieno pārī WiFi un 4G tīklu, ļaujot tos izmantot vienlaicīgi. Piemēram, ja nepieciešams lejupielādēt lielu foto vai mūzikas failu apjomu, tad šī funkcija ļauj apvienot abu tehnoloģiju sniegto ātrumu,” skaidro Māris Ķikāns, Samsung Electronics Baltics Telekomunikāciju vadītājs Baltijas valstīs.

27% viedtālruņu lietotāju atzīst, ka lēns internets tālrunī tos garlaiko, bet katru ceturto – sadusmo. Piektdaļai tas samazina darba produktivitāti. Tikai 1 no 10 viedtālruņu īpašniekiem šāda situācija neizraisa nekādas emocijas, taču vienlaikus katram desmitajam respondentam datu pārraides ātrums ir būtisks faktors, ko tie vēlētos uzlabot savā nākamajā tālrunī.
unnamed
Nepacietīgāki ir vīrieši – viņu vidū, salīdzinot ar sievietēm, ir vairāk tādu respondentu, kurus kaitina, garlaiko, sadusmo nepietiekams datu pārraides ātrums vai liek attiecīgajā brīdī atteikties no interneta pārlūkošanas pavisam. Bet visspilgtākās emocijas ir jauniešiem vecumā no 15 līdz 19 gadiem – to vidū ir krietni vairāk tādu viedtālruņu īpašnieku (72% pret 45% vidēji Latvijā), kas lēna interneta dēļ vispār izslēdz interneta pārlūku savā telefonā.

Aptauju veicis Snapshots pēc Samsung Electronics Baltics pasūtījuma 2014. gada martā, aptaujājot 849 respondentus vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Komentāri

komentāri

sitemap