Apple noalgo 17-gadīgu hakeri

Apple noalgo 17-gadīgu hakeri

Autors

05/03/2014iOS/Apple Tehnisks

winocm

17-gadīgs hakeris, kas ir zināms pēc pseidonīma Winocm, savā Twitter profilā ir uzrakstījis par darba attiecībām ar Apple. Skolnieks vēl nav informējis, kādu amatu lielākajā tehnoloģiju korporācijā tas aizņems, bet, ņemot vērā viņa spējas, varam secināt, ka viņš var kļūt par iOS drošības konsultantu.

Neapšaubāmi, šī puiša spējas var padarīt viņu par vērtīgu darbinieku. Savu hakera “karjeru” viņš ir sācis ar iPphone 4S relīzi 2011. gadā. Tad arī tika izstrādāts jailbreak priekš iOS 6.1.3 – 6.1.5.

2013. gada novembrī jaunais uzlauzējs viens pats ir pārrakstījis OS X un iOS kodolu kodos, kas ļāva “ābolu” operētājsistēmu uzstādīt arī uz citiem rīkiem. Kā raksta pats pusaudzis, viņam, faktiski, vajadzēja pārrakstīt iOS no nulles un rezultātā tā bija uzstādīta uz Nokia N900.
xnu-n900-1024x768

“Man vienam pašam vajadzēja darīt visu to, ar ko nodarbojās vesela Apple komanda”, – Winocm dalījās ar Cult of Mac, “Tas, patiešām, bija ellīgi sarežģīti”.

Kā arī vairāki citi hakeri, Winocm ir atteicies nosaukt savu īsto vārdu. Ir zināms tikai tas, ka ar programmēšanu viņš aizrāvās jau no 9 gadu vecuma.

Tas nav pirmais gadījums, kad lielās korporācijās rekrutē jaunus un talantīgus hakerus. 2011. gadā Apple ir nolīgusi Nikolasu Allegra (Nicholas Allegra), kas ir zināms pēc pseidonīma Comex. Viņš paspēja izcelties jau 2007. gadā, kad pirmais pasaulē uzlauza oriģinālo iPhone. Pēc dažiem gadiem viņš izstrādāja mājas lapu JailbreakMe. Pēc darba uzsākšanas Nikolas ir pārtraucis izstrādāt jailbreak programmatūru.

Winocm, savukārt, nemaz netaisās pamest šo industriju.

Komentāri

komentāri

sitemap