ASV - lieliska vieta ārvalstu uzņēmumiem

Aaron Brickman vizīte TechHub Riga: ASV – lieliska vieta ārvalstu uzņēmumiem

Autors

11/09/2013Pasākumi Startups

aaron10. septembrī TechHub Riga viesojās SelectUSA direktora vietnieks Ārons Brikmens (Aaron Brickman) ar prezentāciju par ārvalstu uzņēmēju iespējām uzsākt biznesu ASV. SelectUSA ir Amerikas Savienoto Valstu organizācija, kas bez maksas palīdz uzņēmumiem uzsākt uzņēmējdarbību ASV, nodrošinot konsultācijas un palīdzību juridiskos jautājumos, ar mērķi aktivizēt ārvalstu uzņēmējus konkurēt arī Amerikas tirgū.

Latvijas un Eiropas uzņēmumi bieži vien skeptiski raugās uz uzņēmējdarbības uzsākšanu ASV tirgū, kā pamatā bieži vien ir tieši informācijas trūkums. Tomēr Aaron norāda, ka izmantojot pieejamos informācijas resursus, tas ir iespējams daudz vienkāršāk. „ASV ir lieliska vieta, kurā investēt līdzekļus uzņēmējdarbības uzsākšanai! Šobrīd vien neskaitāmas kompānijas gaida tieši jūsu zvanu. Kompānijas, kurām Jūs varat piezvanīt un teikt – esmu ieinteresēts biznesa attīstīšanā jūsu apgabalā, vai variet mani konsultēt?” Savienotajās Valstīs pastāv daudzas institūcijas, kas izveidotas ar mērķi palīdzēt iekārtoties ārvalstu uzņēmumiem vietējā vidē. Tās ir valstiska mēroga, apgabalu un pilsētu kompānijas, kas konsultē gan saistībā ar vīzu jautājumiem, gan sniedz juridisku informāciju, savieno ar pareizajiem servisiem, inkubatoriem un kontaktpersonām.

„Kāpēc ASV ir šādas iestādes? Jo mēs novērtējam ārzemju uzņēmumus. Ārzemju uzņēmēji ievieš fantastiskus produktus, kas veicina konkurētspēju un nodrošina labas algas mūsu iedzīvotājiem. Tāpat arī 16% visa eksporta bijis tieši no ārzemju uzņēmumiem Amerikā. ”

Amerika joprojām ir pirmajā vietā ārējo investīciju apjomā, apsteidzot Honkongu un Apvienoto Karalisti, tādēļ arī ārvalstu uzņēmumi tiek atbalstīti ar konsultācijām un palīdzību. „Katrs ārzemju uzņēmums tiek uztverts tieši tāpat kā vietējais bizness un jums ir tiesības uz tieši to pašu vietējo servisu, kuru saņem amerikāņu uzņēmumi.” ASV uzņēmējdarbības videi raksturīga caurspīdīga juridiskā sistēma un zīmīgi, ka ASV ir īpaši atzinīgi novērtēts intelektuālā īpašuma aizsardzībā. „Nav būtisks uzņēmuma lielums, ir būtiska vēlme darboties mūsu tirgū,” uzsvēra Ārons.

Vairāk informācijas par SeletctUSA un Āronu varat uzzināt vietnē http://selectusa.commerce.gov/. Interesentiem ieteikums no Ārona – apmeklēt SelectUSA investīciju samitu, kas notiks no 31.oktobra līdz 1.novembrim Vašingtonā un apvienos ASV un ārvalstu investorus un ASV ekonomiskās attīstības organizācijas: http://www.selectusasummit.com/.

Sagatavoja: Lota Plezere, TechHub Riga

Komentāri

komentāri

sitemap