9 veidi kā minūtes laikā palielināt savu produktivitāti

9 veidi kā minūtes laikā palielināt savu produktivitāti

Autors

07/04/2014Dzīvesstils

lazy

Kārtējo reizi esi “uzkāries” procesa vidū, bet darbu saraksts tikai palielinās? Tev ir vajadzīga tikai viena minūte, lai šo visu mainītu!
Lielākā daļa produktivitātes palielināšanas tehnikas ir pārāk sarežģītas vai prasa daudz laika, lai tās izprastu un iemācītos pielietot dzīvē. Neskatoties uz to, pastāv arī citi veidi būt efektīvam, kuru realizācija aizņems ne vairāk kā minūti laika.

Pasaki “nē” 3 lietām

Ja Tu jūti, ka esi noguris, pirmais uzdevums – šonedēļ pateikt “nē” trim lietām, kas Tev patērē visvairāk enerģijas, laika un motivācijas. Šādi, Tu ievērojami sev palīdzēsi iedodot organismam atpūtu un uzlabosi darba efektivitāti.

Izslēdz e-pasta kastītes atgādinājumus

Tieši e-pastam mēs veltam ļoti daudz laika – tas grauj koncentrāciju tekošām lietām. Tev ir bail palaist garām kādu svarīgu vēstuli vai Skype ziņojumu? Regulāri ieskaties savā e-pasta kastītē, piemēram, reizi stundām, bet atsakies no atgādinājumu funkcijas.

Izmanto 2 minūšu likumu

Likums ir vienkāršs: uzdevuma saņemšanas brīdī izvērtē laiku, kuru vajadzēs patērēt. Ja vari to izdarīt ātrāk kā 2 minūtēs, tad dari to, ja nē – atliec saskaņā ar Tavu darba plānu. Šādi Tu vari ātri noteikt prioritātes un veidot darbu taimlainus. Bez tam, Tu ieekonomēsi laiku plānošanai, jo lielākā daļa ātro uzdevumu tiks izpildīti uzreiz.

Katrai dienai sastādi 3 rezultātu sarakstu

Orientējies nevis uz uzdevumu, bet uz rezultātu sarakstu. Šāda pieeja palielinās Tavu efektivitāti un izstrādā iemaņu strādāt tikai uz rezultātu. Plānojot savu dienu, nosaki 3 rezultātus, pie kuriem Tev vakarā ir jānonāk. Tad – izvērtē tos.

Pārvaldi savu laiku ar tehnikas Pomodoro palīdzību

25 minūšu laikā strādā tikai pie viena uzdevuma un nenovērsies ne uz mirkli. Tad 5 minūtes atpūties un strādā atkal 25 minūtes. Tad – 15 minūšu pauze. Šī tehnika palīdz risināt apjomīgus uzdevumus daudz vienkāršāk un ātrāk, ja laiku sadala 25 minūšu intervālos.

Izmanto savus “enerģētiķus”

Nosaki, kas tieši Tevi visvairāk motivē un uzlādē ar enerģiju – neaizmirsti tos iekļaut savā grafikā. Ja Tavā apkārtnē ir tāds cilvēks, uzaicini viņu uz pusdienām vai aizejiet kopā uz kādu pasākumu. Komunicējiet un iedvesmojieties. Esi sajutis, ka skriešana no rītiem dot Tev lielu enerģiju visai dienai? Dari to regulāri, pie tam vēl uzlabosi savu fizisko stāvokli.

Biežāk taisi pārtraukumus

Īstenībā, taisot īsus, bet biežus pārtraukumus palīdz saglabāt enerģiju un izvairīties no noguruma. Nemaz nav obligāti pārtraukumiem tērēt pusi no darba laika, pietiek arī ar 2 minūtēm.

Izvairies no divdomības

Viena no prokrastinācijas iemesliem ir divdomība vai uzdevuma neskaidrība. Tieši tāpēc, šādi uzdevumi ir saraksta beigās, katru dienu tos pārliec tālāk un tālāk. Ar šo lietu cīnīties ir diezgan vienkārši – paņem vienu šādu uzdevumus un nosaki turpmākos soļus, kas nepieciešami uzdevuma atrisināšanai. Vienu soli izpildīt ir daudz vienkāršāk un tas var būt kaut kā “liela” sākuma.

Šie 9 veidi ir diezgan vienkārši un, tajā pašā laikā, efektīvi. Atliek tikai pamēģināt un piemeklēt variantu, kas palīdzēs vislabāk. Veiksmi!

Komentāri

komentāri

sitemap