9 ieteikumu ceļojot no Paulu Koelju

9 ieteikumu ceļojot no Paulu Koelju

Autors

17/06/2013Dzīvesstils

travel1. Izvairies no muzejiem. Varbūt šis ieteikums liekas apsudrs, bet padomājiet- kad atrodies svešā pilsētā, nebūtu interesantāk uzzināt par tā tagadni nevis pagātni?
Cilvēkiem ir sajūta, ka staigāšana uz muzejiem ir obligāts pasākums, jo, jau no bērnības, tika iepotēts, ka šī ir vienīgā vieta, kur var saskarties ar kultūru. Protams, ir svarīgi staigāt uz muzejiem, bet Tev ir jāzin, ko vēlies ieraudzīt, savādāk nepametīs sajūta, ka esi redzējis ļoti svarīgas lietas, bet pats nezināsi- kuras tās ir.

2. Staigā uz bāriem. Tieši tā var ieraudzīt pilsētas dzīvi. Nerunājam par klubiem, bet tām vietām, kur satiekās vietējie iedzīvotāji, sarunājas par Dievu un pasauli. Vienkārši nopērc avīzi, sēdi ar to un vēro cilvēkus. Ja kāds vēlās uzsākt sarunu, neatraidi – ja pat tēma šķiet neinteresanta.

3. Esi atvērts. Labākie gidi ir vietējie iedzīvotāji. Tie zin visu, lepojās ar savu pilsētu un nestrādā ceļojumu aģentūrā. Vienkārši ej ielās, izvēlies civlēku, uzdod jautājumu “Kā nokļūt līdz…?” Ja nesanāks ar pirmo, sanāks ar otro un tad, Tu atradīsi brīnišķīgu pavadoni uz visu dienu.

4. Ceļo viens vai, ja esi precējies, ar partneri. Tikai šādi var patiešām pamest savu valsti. Ja ceļo grupā, Tu simulē ceļojumu citā valstī, pie tam turpini runāt savā valodā, seko gida norādēm un vairāk domā par sarunām grupā, nevis par to vietu, uz kurieni esi atbraucis.

5. Nesalīdzini. Nevajag neko salīdzināt: ne cenas, ne tīrību, ne dzīves kvalitāti, ne transportu. Absolūti neko! Tu ceļo nevis tāpēc, lai pierādītu, ka dzīvo labāk. Iepazīsties ar citu dzīvēm un atrodi sev to, no kā vari pamācīties.

6. Apzinies, ka Tevi visi saprot. Ja pat nerunā vietējā valodā nebaidies, ka Tevi nesapratīs – vienmēr varēsi komunicēt bez vārdiem, atrast palīdzību, saņemt svarīgus padomus un pat atrast draugus. Daži var vienkārši baidīties apmaldīties. Pietiekami no viesnīcas paņemt līdz vizītkarti un ārkārtas gadījumā to iedot taksometra šoferim.

7. Neveic pārāk daudz pirkumus. Tērē uz tādām lietām, kuras nav jāņem līdzi – teātra biļetes, restorāniem, ekskursijām. Mūsdienās visu var nopirkt ar Interneta starpniecību un nepārmaksāt par servisu.

8. Nemēģini apceļot pasauli vienā mēnesī. Labāk palikt dienas 4-5 vienā pilsētā, nevis apmeklēt 5 pilsētas nedēļā.
Pilsētu var salīdzināt ar kaprīzu sievieti, kurai ir vajadzīgs laiks, lai sevi parādītu no visām pusēm.

9. Ceļojums ir piedzīvojums. Henrijs Millers ir teicis- labāk sajūti brīvību un atrodi sev tādu lietu, par kuru neko nezini, un, iespējams, tas arī mainīs Tavu dzīvi.

Komentāri

komentāri

sitemap