8 veiksmīgo uzņēmēju personīgās īpašības

8 veiksmīgo uzņēmēju personīgās īpašības

Autors

13/12/2013Dzīvesstils

sucessH&F ir izpētījuši Entrepreneur Scan, Forbes, Businessweek, Entrepreuneur un citu biznesa izdevniecību pētījuma rezultātus un sapratuši, kādas personīgās īpašības piemīt labākajiem uzņēmējiem.

YaCTjiFogta5UIX29cArGg-article

Tiekšanās pēc paškontroles

Ļoti bieži ceļš uz uzņēmējdarbību sākas šādi: cilvēks strādā lielā (vai ne visai lielā) uzņēmumā, bet diezgan ātri saprot, ka nevēlas būt zem kāda kontroles. Lielākā daļa cilvēku tic, ka viņi var izpildīt uzdevumu labāk kā viņu priekšnieki un atbildes uz biznesa jautājumiem zina labāk. Viņi ir gatavi uzņemties atbildību un sniegties pēc visa iespējamā, bet kādā brīdī pienāk atklāsme: pie tādas pašas slodzes viņi var nopelnīt daudz vairāk strādājot sev nevis kādam. Tas arī pamudina izveidot savu biznesu. Tādiem cilvēkiem vajag izvēles brīvību, kas, viņuprāt, uzvedīs viņa uzņēmumu mākoņos.

5s222lZWSmK3xhZYgZExpw-article

Pašpārliecinātība un uzcītība

Tu reti satiksi uzņēmēju, kas nezin, ko viņam darīt. Pašpārliecinātība – viens no pamata šī tipa cilvēku īpašībām, kas pastiprinās Generation Y attīstības rezultātā. Pateicoties internetam vairāki varētu pelnīt jau būdami jaunieši, pametot augstskolu, saņemtu investīcijas savam startapam un sākuši uztvert procesu ātrak kā viņu vecākie kolēģi. Tāpēc jaunajiem uzņēmējiem pašapziņa var būt ļoti augstā līmenī. Tie zina vairāk, labāk un padomi viņiem nav nepieciešami.
No otras puses, šāda pašpārliecinātība var izraisīt uzcītību – viņi ir pārliecināti par saviem uzskatiem, tāpēc ievieš uzticību partneriem un investoriem.

XTevzk8XhBDiHz1Z6oJMlA-article

Mīlestība pret paveikto

Uzņēmējiem nepatīk atstāt darbus puspabeigtus. Ar to arī viņi atšķirās no daudziem, kas vēlētos kļūt par biznesmeņiem, bet nevar. Kāds spēj radīt tikai idejas, kāds tās realizēt – radītāji dara gan vienu, gan otru. Viņi saprot deadline spēku un tiecās visu izdarīt laicīgi. Uzņēmēji izmanto laika menedžmenta programmas un plāno savu dienu tā, lai katru minūti pavadītu produktīvi.

g7DQiYKRTKSjdRCrwUafgg-article

Visu laiku “uz ripām”

Šie cilvēki nevar sēdēt mierīgi. Tiem ir nepieciešama nepārtraukta aktivitāte, tāpēc uzņēmējiem patīk, piemēram, sports. Pēc pētījuma datiem, viņi priekšroku dod individuāliem sporta veidiem (golfs, teniss, bokss), nevis komandas. Kad viens darbs tiek pabeigts, tie uzreiz ņemas pie cita un uztver to kā jaunu uzdevumu. Risks, kuru parastie cilvēki uztver kā slogu vai šķērsli, uzņēmēji-līderi izskata kā interesantu eksperimentu.

9xU8ZWzprs1TGE-z-BTZtg-article

Globāls redzējums

Veiksmīgi uzņēmēji situāciju redz kopumā- no plānošanas, stratēģijas, idejas unikalitātes, konkurences viedokļa u.c. Ļoti svarīgi situāciju vienlaicīgi apvienot vienā veselā veidolā, bet pievērst uzmanību arī detaļām, aiz kurām, parasti, slēpjas velns. Ja jurists ir aizņemts ar pareiza līguma sastādīšanu, bet grāmatvedis – gatavo atskaites un maksā darbiniekiem atalgojumu, tad uzņēmējam ir jābūt pareģim – prognozēt nākotni un, paralēli, neatslēgties no realitātes.

g1g5jJ5CWZj2R9ia3glGDQ-article

Koncentrācija biznesam

Uzņēmējs ir vienaldzīgs pret politisko situāciju valstī un pret to, ka viņu atkal ir pametusi otrā pusīte, jo vienmēr saprot, kas viņam ir galvenais. Ja laika nepietiek pat savam biznesam (bet tā nekad nepietiek), viņam nav laika nodarboties ar ko citu. Viņam visu ir jākontrolē, jāseko uzdevumu izpildei, tāpēc reti ienāk Facebook un Twitter. Tas nozīmē – pieaug koncentrācija. Uzņēmēji – līderi un radītāji, kaut arī viņi neraksta dzeju un neveido filmas (tas nav izslēgts), viņi vienmēr realizē savu radošo pusi biznesa attīstībā.

gNAGPruYahbIv0ZmZ64JMQ-article

Pareizas attiecības

Uzņēmēji vairāk pievērš uzmanību tiem, kas kaut ko jau ir sasnieguši, nevis vienkārši “labiem cilvēkiem”. Tos uztrauc nevis sajūtas, bet darbības. Tāpēc veiksmīgi līderi sev apkārt veido zonu ar cilvēkiem, kas var palīdzēt vai atbalstīt. Viņi viegli pārtrauc attiecības ar tiem, kas bremzē biznesa attīstību. Kad pienāk laiks, kad biznesam jānododas 24 stundas diennaktī, viņi nekomunicē ne ar vienu, kas ir nelietderīgs.

Wle4bPnXqt8VkjM7hl3C2Q-article

Emocionāla attīstība

Uzņēmējiem ir augsts paškontroles līmenis un viņi tiek galā ar emocionāliem spiedieniem. Galvenais, kas ir jāizdara, lai turpinātu kustēties ir – pateikt “atā” pagātnes kļūdām. Vairāki uzņēmēji zaudē ticību sev un biznesā, kad saskaras ar krīzi. Citi turpina darboties pēc negatīvās pieredzes (sēdējuši cietumā, emigrējuši u.c.). Grūtākajos periodos ir svarīgi neieslīgst depresijā un nedomāt, ka tās ir karjeras beigas, bet pieņemt pareizu lēmumu, kas ietekmēs likteni – Tavu un kompānijas. Tādi uzņēmēji varētu kļūt labi psihologi – kad viņi atrod laiku un ieklausās kolēģu vai draugu problēmās, viņi nevis tikai uzklausa mājot ar galvu, bet palīdz rast risinājumu.

Komentāri

komentāri

sitemap