8 lietas, kas padarīs Tevi laimīgu

8 lietas, kas padarīs Tevi laimīgu

prieks un laime
Ja tev ir patīkams, stilīgs interjers, un tu neaizmirsti ik pa laikam uzmazgāt grīdu un notīrīt putekļus no plauktiņiem, tas vēl nenozīmē, ka atmosfēra tavā mājoklī veicina iekšējās harmonijas rašanos.

Jaunākie pētījumi dizaina psiholoģijas jomā ir parādījuši, ka noteikti krāsu savienojumi, konkrēti mājas aromāti, kā arī dekori un dažāda veida aksesuāri var ievērojami palielināt jūsu izredzes izjust „absolūtās” laimes sajūtu. Piedāvājam tev iepazīties ar deviņiem „interjera” paņēmieniem, kas var veicināt jūsu garīgo labsajūtu.

Zaļas vai dzeltenas sienas

Nē, mēs nepiedāvājam pārvērst tavu dzīvokli varavīksnē vai rīkot „skittles ballīti” tabam interjeram. Vienkārši zinātnieki no vadošās Nīderlandes zinātniski pētnieciskās universitātes (Vrije Universiteit Amsterdam) atklāja, ka tieši šīs divas krāsas (gaiši zaļā un dzeltenā) veicina dopamīna (prieka hormona) izstrādi cilvēka organismā. Tomēr nevajag skriet uz celtniecības veikaliem un iegādāties krāsaino šķidrumu spaiņus, lai izrotātu savu mājokli „laimes” krāsās! Dzeltenais un zaļais – tie ir pietiekami koši un kolorīti akcenti, tāpēc no sākuma tiec skaidrībā ar sienām, kuras priecēs tavu skatu, un tikai pēc tam ķeries pie darba.
interjera psiholoģija

Lifehack: labs krāsu risinājums praktiski jebkurā interjerā ir viena akcenta siena tevis izvēlētajā košajā tonī. Tikai nepieciešams pārliecināties par to, ka pārējo sienu krāsas neveidos „kolorītisku izsmieklu” kopā ar akcenta sienu.

Dzīvas krāsas

Laikam jau nav nekā skumjāka par „mirušo” krāsu izmešanu. Kāds šajā brīdī nožēlo tāpēc, ka viņa mitekļa interjers kļuvis mazāk „dzīvs”, bet kāds prāto par naudu, kas iztērēta šai „bezjēdzīgajai tējas rožu kaudzei”. Realitātē gan dzīvie zaļās valstības pārstāvji – tās ir investīcijas tavā pozitīvajā noskaņojumā. Zinātnieki no Ņūdžersijas valsts universitātes (Rutgers, The State University of New Jersey) pierādīja, ka ziedi – tas ir vienkāršs un efektīvs veids, kā uzlabot cilvēka emocionālo stāvokli un paaugstināt tā apmierinātību ar dzīvi kopumā.
Mājas ziedi

Lifehack: skrienam uz dārzniecības veikalu pēc petūnijām!

Sentimentāli foto

Ja uz tava naktsgaldiņa stāv tikai pustukša ūdens glāze un tava mīļākā grāmata, tad ar vieglu rokas vēzienu pabīdi tās, lai atbrīvotu vietu kādai fotogrāfijai. Portsmutas universitātes (University of Portsmouth) speciālisti savā pēdējā pētījumā ir secinājuši, ka, aplūkojot bildes ar saviem košākajiem dzīves mirkļiem vai ar saviem tuviniekiem, cilvēks izjūt spēcīgas pozitīvās emocijas. Tāpēc iesakām iegādāties skaistus rāmīšus un izdrukāt pāris labākos atmiņas mirkļus.
Sentimentāli foto
Turpinājums pēc reklāmas…Aromāts

Nekas tik labi neatslābina pēc kārtīgas darbadienas kā aromātisko sveču smarža, kas lēnām izplatās telpā, un sveču gaišā, prātu un sirdi sildošā liesma. Oksfordas universitātes zinātniskais On-Line žurnāls (Chemical Senses) nesen publicēja rakstu, kurā tiek stāstīts par vaniļas aromātiem – tiem piemīt garastāvokļa uzlabošanas spējas. Tāpēc vaniļas sveces kalpos ne vien kā atmosfērisks aromāts mājās, bet arī kā tavas pašsajūtas uzlabotājs.
Aromāts dzīvoklī

Dienasgrāmata vai Twitter

Lasītprieks
Amerikas Psiholoģijas Asociācijas žurnālā (Psychological Science) publicētais pētījums atklāja, ka, pārlasot savus ierakstus personiskajā dienasgrāmatā (kas daudziem mūsdienīgiem cilvēkiem ir „twitteris”), cilvēki kļūst laimīgāki. Mēs, protams, nepiedāvājam tev kļūt par rakstnieku un izklāstīt uz papīra vai displeja visas savas ikdienas ciešanas – pilnībā pietiek vien ar pāris rindiņām dienā.

Pūkainie draugi

Protams, nav nepieciešams no visa draugu saraksta izvēlēties un atstāt tikai četrkājaino draugu čupiņu. Bet ir interesanti zināt, ka žurnāls, kas pēta sociālās psiholoģijas un personiskās uztveres problēmas – Journal of Personality and Social Psychology – ir apstiprinājis frāzes „suns – cilvēka draugs” patiesumu. Eksperti ir veikuši pētījumu, kas parādījis, ka dzīvnieki nodrošina cilvēkam ļoti būtisku psiholoģisko atbalstu, kā arī veicina cilvēku socializēšanos.
Dzīvnieki uzlabo garastāvokli

Saklāta gulta

Saskaņā ar socioloģisko pētījumu, kas veikts vietnē Hunch.com, 71% cilvēku, kas saklāj savu gultu no rītiem, uzskata sevi par laimīgiem cilvēkiem, kamēr 62% „sliņķu” atzina, ka nav laimīgi. Laikam jau divas minūtes savas gultasvietas sakārtošanai no rītiem ir to vērtas, vai ne?
Saklāta gulta

Mazāk nozīmē vairāk

Pēc Kalifornijas ikdienas dzīves un ģimenes centra (UCLA’s Center of Everyday Lives and Families) datiem eksistē saikne starp augstu kortizola (stresa hormona) līmeni sieviešu asinīs un dekora un sadzīves tehnikas priekšmetu blīvumu mājās. Citiem vārdiem sakot, jo vairāk interjera priekšmetu mājās, jo nelaimīgāka saimniece, jo viņas mājas pienākumu loks ir lielāks, savukārt katrs „mājas priekšmets” asociējas vien ar gaidāmo mājas kārtošanu. Tāpēc nepārslogojiet savu interjeru ar pārlieku daudz priekšmetiem. Turklāt tieši šobrīd modes tendencē ir minimālisms.
MinimālismsKomentāri

komentāri

sitemap