8 grāmatas, kas lasās ar vienas elpas vilcienu

8 grāmatas, kas lasās ar vienas elpas vilcienu

Autors

26/05/2014Interesanti

Sirmgalvis un jūra, Ernests Hemingvejs

Old_man_and_the_sea_Jan_Hrebicek_2013-11-600x450
Šī grāmata Hemingvejam dāvāja Pulicera balvu un Nobela prēmiju. Nav slikti priekš 110 lpp. grāmatas!
Santjago zvejnieka stāsts ir cilvēka sarežģītais ceļš uz Zemes virsmas, kur katra diena tiek pavadīta cīņā par dzīvību.

Svešinieks, Albērs Kamī

0002_camus_albert_el_extranjero_05
Šis ir vēl viena Nobela prēmijas laureāta darbs, bet pavisam cita veida, ne tik rupji uzrakstīts kā Hemingveja darbi.
Šajā grāmatā patīkami saskatīt absolūtas brīvības sprediķi. “Autsaideris” stāsta vīrieša Merso dzīves gājumu – viņa vaina ir tajā, ka tas nespēlē pēc noteiktiem noteikumiem, viņš nespēj melot sev un citiem. Šī atteikšanās spēlēt pēc svešiem noteikumiem pārvērš to par svešinieku, kas ir nedaudz prom no sabiedrības.

Dzīvnieku ferma, Džordžs Orvels

animal-farm1
Orvels savā grāmatā apraksta revolūciju fermā, kur dzīvnieki apspiež savus saimniekus. Trakas aitas, kas seko katram diktatoram, cūkas, kas nemitīgi meklē savu labumu, gudrs ēzelis, kas redz un saprot situāciju, tikai neko nedara un arī darba zirgs, kas akli tic visam, ko saka administrācija.

Rietumu frontē bez pārmaiņām, Ērihs Marija Remarks

2081154,yp+T7PMY5lKvdiJRNP2232rRcIxVh8A_S7N9IsWuz4QEwaEPZZrjpU+rJbihmueTTpJCTKIusJ0qmDEDRKo4WA==

“Šī grāmata nav kā apvainojums un arī grēksūdze. Tas ir mēģinājums pastāstīt par paaudzi, kuru galināja karš. Par tiem, kas kļuva par tā upuri, pat ja ir izglābies no lādiņiem un lodēm.”

Šis stāsts ir par pazaudētu jauno cilvēku paaudzi, kas ir aizgājuši uz fronti pirmā pasaules kara laikā. Grāmatas varonis stāsta par cilvēkiem, kas ir atrauti no mierīgās dzīves un tiem, kas palika gaidīt tos mājās.

Jaunā Vertera ciešanas, Gēte

754979a3-0d35-41e6-ad4d-70ddb9dd8b95
Šajā romānā Gēte atjauno kaislības psiholoģiju, kur savijas sievietes un vīrieša jūtas – tas ir viens no brīnišķīgākajiem romāniem par mīlestību.

Doriana Greja ģīmetne, Oskars Vailds

Vailds2_44848
Jauns Dorians Grejs apzinās skaistumu skatoties savā portretā, kuru mākslinieks uzgleznojis personīgi viņam. Dorians grib palikt mūžīgi skaists un jauns, bet lai attēls noveco viņa vietā. Ārējam skaistumam viņš upurēja iekšējo. Beigās saprot, ka galvenais cilvēkā ir dvēsele, bet jau ir par vēlu.

Mazais princis, Antuāns de Sent-Ekziperī

416
Šī ir poētiska pasaka par bērna dvēseles vīrišķību un gudrību, par tādiem “ne bērnības” jēdzieniem kā dzīve un nāve, mīlestība un atbildība, draudzība un uzticība.
Šī ir viena no tām bērnu grāmatām, kas ir domāta visiem vecumiem. Mānīgi vienkārša pēc struktūras šajā grāmatā tiek stāstīts par Princi, kas valda uz meteorīta un viņa piedzīvojumi.

Mehāniskais apelsīns, Entonijs Bērdžess

20140427190056
Iespējams, vismazāk zināma grāmata šajā sarakstā, kuru Bērdžess uzrakstīja trijās nedēļās lai ātri nopelnītu naudu. Vēlāk autors atzinās, ka iespējams nekad arī nevēlētos uzsākt šo grāmatu – “viņa palika nesaprotama”. Stāsts par nežēlīgu tīņu bandu. Grāmata neslēpj detaļas, bet pats stāstītājs Alekss par to runā ļoti mierīgi. Pēdējā grāmatas sadaļa maina visu grāmatas ideju.

Komentāri

komentāri

sitemap