8 bezmaksas kursi sava biznesa uzsākšanai

8 bezmaksas kursi sava biznesa uzsākšanai

Autors

24/07/2013Interesanti

startup1Nepietiek tikai ar to, ka apmeklē jauno uzņēmēju tusiņus un braukā uz saistošām konferencēm. Ir fakts – startup uzsākšana nav iespējama bez komandas un zināšanām. Ko tad ar šo faktu darīt? Vispirms ir jāatrod kādu, ar kuru būsi gatavs veidot startup‘u (vēlams, lai tas “kāds” nav atkarīgs no narkotisko vielu lietošanas, paģiru sindroma un nav tendēts uz ilgām depresijām).

Tikai tad ir vērts pievērst uzmanību 8 kursiem, ko piedāvājam. Tie palīdzēs katram uzņēmējam-iesācējam grūtā cīņā. Laikam vajadzētu uzreiz pabrīdināt – visi šie kursi ir angļu valodā, pieejami online režīmā un no Tevis prasa tikai uzcītību un vienu stundu katru dienu.

How to Build a Startup

Stīvs Blenks, visu startaperu guru, kurš ir uzrakstījis “The Startup Owner’s Manual”, dalās ar savu pieredzi un zināšanām, pie tam – bezmaksas. Visa informācija pieejama 9 lekcijās. Klausītājiem tiek piedāvātas vairākas lietderīgas tēmas: kā noteikt mērķauditoriju un piesaistīt klientu, kā izmantot atsauksmes un atgriezenisko saite, kā virzīt un pozicionēt pašu produktu, nostiprināt un uzlabot biznesa modeli – vārdu sakot, kā no Tavas idejas izveidot pilnvērtīgu un pastāvīgu (arī pelnošu) biznesu.

Developing Innovative Ideas for New Companies

Kursa autors – Merilendas universitātes pasniedzējs James V. Green. Šis kurss ir nedaudz lielāks un sarežģītāks: 6 nedēļas un pakāpenisks rīcības plāns labas idejas integrēšanā labā uzņēmumā. Uzmanības centrā ir 2 uzņēmēja prasmes: kā izmantot biznesa modelēšanu visa uzņēmuma darbības analīzei un kā novērtēt sava produkta pieprasījuma līmeni. Kursā ietilpst ieteikumi biznesa plāna izstrādē, investīciju piesaistē un daudz kā cita.

Startup Engineering

Nopietns 10 nedēļu kurss no diviem Stenfordas universitātes pasniedzējiem – Balaji Srinisvasan un Vijay Pande. Uzmanības centrā – tehnoloģiju startup‘a uzsākšana no nulles. Komandas rinda, vienkāršākais teksta redaktors, kontroles sistēma, testēšana, kļūdu labošana, dokumentācijas izveide un versijas relīze – kopumā, iziešana cauri visiem startup‘a posmiem.

Introduction to Finance

Mičigānas universitāte ir laidusi klajā savu online kursu tiem, kas vēlās sakārtot savas personīgās un uzņēmuma finanses un tās plūsmu. Ļoti daudz praktisku piemēru, aktīvu un risku novērtējums u.c. – par šo visu varēsi uzzināt pierakstoties šajā kursā.

Law and the Entrepreneur

Likums – vēl viena lieta, kuru vajadzētu kārtīgi izprast, ja vēlies laist klajā savu startup‘u. Dažādu gadījumu piemēri no likumdošanas viedokļa, vājo vietu meklēšana biznesa modeļos un biznesa plānos, tipiskās kļūdas un pareizi risinājumi no juridiskās puses. Bez tam, tiek iztirzāti maz zināmi, bet svarīgi momenti kā patentu strīdi, intelektuālā īpašuma aizsardzība, trademark, attiecības starp juristiem un īpašniekiem.

Competitive Strategy

Kurss ilgst 6 nedēļas un radīts Minhenes universitātē. Pamatā balstīts uz cīņu un uzņēmuma reakcijām uz konkurences darbībām tirgū. Šis kurss vairāk palīdzēs tiem cilvēkiem, kas vēlās apgūt konkurences mehānismu un ieviest kārtību savā tirgus stratēģijā.

Design Thinking for Business Innovation

Kurss dalās 5 nedēļās un ir veltīts vismodernākajam un nesaprotamākajam terminam: “inovācijas”. Kā iedarbināt abas smadzeņu puslodes, no kurienes ņemt iedvesmu un vispār – kā savai brīnišķīgai idejai likt strādāt un dzīvot.

Grow to Greatness: Smart Growth for Private Businesses (Part I & II)

Kurss no 2 daļām – katra pa 4 nedēļām. 2 mēneša laikā uzņēmējam ir jāizpēta pamatgrūtības, riski un izaicinājumi – tās ir tās lietas, ar kurām būs jāsaskarās uzņēmuma augšanas procesā. Šis kurss arī palīdzēs tiem, kuri jau ir izauguši no autiņiem – tagad viņa mazais uzņēmums ir gatavs kļūt liels.

G+ Juris Līcis

Komentāri

komentāri

sitemap