7 nevajadzīgas ikdienas darbības, kas traucē

7 nevajadzīgas ikdienas darbības, kas traucē

Autors

07/06/2013Dzīvesstils

shutterstock_129219332-605x401Lai paaugstinātu savu produktivitāti un ar dzīvi apmierinātības līmeni, uzlabot savu finansiālo un sociālo stāvokli dažreiz izmanto metodi- uzdevumu saraksta izveidi, kuriem ir jāizpildās. Kāpēc tad nevarētu izveidot līdzīgu sarakstu, bet ar darbībām, kas neļauj Tev attīstīties un traucē izmainīt dzīvi uz labo pusi? Pie tam, katru dienu.
Ir mazliet smieklīgi, bet ticiet, tas ir ļoti lietderīgs rīks, kas ļauj sekot līdzi saviem sliktiem ieradumiem. Kā minimums, ir 7 lietas, kuras ir jāpārtrauc darīt katru dienu, ja vēlies pārvērst dzīvi.

1. Dzīvot svešu dzīvi
Dakteris Hauss kaut kā arī izdzīvos bez Tevis. “Gossip girl” vai “Dom2” pat nesajutīs, ja pēkšņi pārtrauksi tos skatīties. Pat politiķu vai šovbiznesa privātā dzīve neko nenozīmē salīdzinot ar Tavu, mīļo Tavu privāto dzīvīti. Ir patiešām daudz svarīgākas lietas – otrā pusīte, draugi, bērni, māsas un brāļi, radinieki, biznesa partneri, kolēģi un klienti. Vairāk uzmanības un laika velti tieši viņiem. Tie to ir nopelnījuši. Satiekot kādu nepazīstamu cilvēku – esi laipns; no otras puses nemēģini būt draugs ar visiem. Vairāk koncentrējies uz Tev svarīgiem cilvēkiem – tiem, kas padara Tavu dzīvi spilgtu un piesātinātu.

2. Domā par nākotni, lai dzīvotu tagadnē
Tas, kas notiek tagad un šeit nekad nenotiks atkārtoti. Sargā savu laiku, tā ir Tava dzīve. Cītīgi strādā pie kādas lietas, bet neaizmirsti saņemt baudu no ceļojumiem. Svarīga ir katra Tava soļa pieredze. Dažreiz ir ļoti grūti novērtēt dotā momenta svarīgumu, kamēr tas nekļūs par daļu no Tavām atmiņām. Beigu beigās sapratīsi, ka visīsākie dzīves mirkļi no tagadnes daudz svarīgāki par tiem, par kuriem sapņo. Tāpēc iemācies novērtēt to, kas Tev ir tagad, dotajā mirklī, nevis to piespiedīs cienīt laiks, kurš kādreiz Tev ir bijis.

3. Lēmumi
Lēmumu izpilde aizņem daudz mazāk laika un spēka, nekā pašus lēmumus pieņemšana.
Dzīve ir pilna ar sarežģītiem lēmumiem. Dzīvē ir daudz “dakšu”, arī visas takas liekās vienādi vilinošas. Pats galvenais nav tas, kādu ceļu izvēlēsies, bet pati šī ceļa izvēle.
Lēmuma pieņemšana var būt ļoti sāpīga. Ja Tu neizvēlies savu ceļu patstāvīgi, nekad neuzzināsi, kur tad šis ceļš Tevi vedīs. Tāpēc, kad nākošreiz nonāksi situācijā, kad ir jāizdara starp divām (vai vairāk) līdzīgām izvēles iespējām, neesi tas, kas dod priekšroku neizvēlēties.

4. Teikt “Jā”, kad vajadzētu teikt “Nē”
Neuzņemies neiespējamus Tev pienākumus. “Jā” Tavā priekšā atver brīnišķīgus ceļus, bet pateikt “Nē” – arī ir svarīgi. Tavas dzīves laiks ir strikti ierobežots. Vai tu tiešām vēlies tik vienkārši atteikties?
Ja nav laika piedalīties jaunā projektā, izpildīt kādu pēkšņu lūgumu – īstais laiks pateikt “Nē”. Atteikt draugam, radiniekam, klientam – sarežģīti. Bet tas nav tik sarežģīti, kā uzvelt uz saviem pleciem neiespējamas lietas.

5. Pirkt to, kas nemaz nav vajadzīgs
Pareizi rīkoties ar savām finansēm ir ļoti lietderīga dzīves prasme, kuru apgūstot, sev var nodrošināt komfortablu un laimīgu nākotni.
Kad ne no kā ir vēlme veikt kādu jaunu pirkumu, uzdod sev jautājumu: “Vai to, ko es tagad nopirkšu, tiešām ir kas labāks kā lieta, kura jau ir manā īpašumā? Vai tas tiešām man ir vajadzīgs?”
Cilvēki saka, labākās lietas pasaulē ir bezmaksas. Lūk – ticiet šiem vārdiem! Draudzība, smiekli, bērna smaids, romantiski un aizraujoši dzīves momenti – šie un vēl daudzi citi dzīves dārgumi parādās dzīvē pavisam bezmaksas. Nauda sniedz komfortu un nav nekā slikta mīlēt komfortu, tomēr ir svarīgi tērēt naudu uz lietām, kas Tev liekas tiešām vērtīgas. Tērē naudu uz to, kas ir nepieciešams, bet vienmēr atceries ko un kāpēc tu pērc.

6. Baumot
Baumas – tas ir ļaunums. Ja vēlies par kādu uzzināt – jautā! Neveido pieņēmumus – no tiem arī rodas baumas.
Kāpēc, vienkārši, neparunāt ar to cilvēku tieši – kas Tevi uztrauc, nevis sačukstēties ar kādu stūros un apspriest nepārbaudītu informāciju?
Pamēģini tiesāt citus mazāk, attiekties pret tiem vairāk lojālāk. Esi ļoti uzmanīgs ar izteicieniem- saki godīgi un mēģini izvairīties no baumām par citiem.

7. Aizpildīt katru brīvu mirkli ar kādu aktivitāti
Bezdarbība ir nepieciešama. Cilvēka organisms tā ir uzbūvēts – strādāt ar īsiem impulsiem, tāpēc ir nepieciešama regulāra atpūta un atgūšanās – fiziskā un morālā. Ideāla produktīva diena izskatās šādi – aktivitāte, ātra atpūta, aktivitāte, ātra atpūta un tā tālāk.
Katru dienu atrodi laiku atpūtai un pārdomām.

Komentāri

komentāri

sitemap