7 iemesli kāpēc Tu neizdarīsi neko iespaidīgu un krutu

7 iemesli kāpēc Tu neizdarīsi neko iespaidīgu un krutu

Autors

13/02/2014Dzīvesstils

Steve-jobs-Quote1

Raksts, kas iedos Tev pliķi pa seju un piespiedīs uzmundrināties.

Šo rakstu ir uzrakstījis uzņēmējs Reimārs Tirado (Raymarr Tirado), kas slāpst pēc zināšanām un nekad neapstājas pie sasniegtā. Lifehack.lv Tev piedāvā izlasīt šo rakstu un pēc tam paņemt un pierādīt šim cilvēkam dzīvē, ka viņam nav taisnība.

Es Tev izstāstīšu to, ko nemāca.

Par to, kas piespiež Tevi iziet no savas vienkāršas eksistences rāmjiem. Piemēram, aizbraukt dzīvot atsevišķi no vecākiem, pamest darbu, pasūtīt visus dažas mājas tālāk un izdarīt kaut ko sev, kaut vai nedaudz.

Pieredze, ko saņem reālajā dzīvē, iziet daudz tālāk par mūsu izglītības sistēmas robežām. Tādas iemaņas var attīstīt tikai tad, kad pa īstam atradīsi pats sevi. Kad visu uzliksi uz kārts vai saskarsies ar neveiksmēm. Šīs iemaņas parādās tad, ja riskē ar visu, lai izdarītu patiešām kaut ko krutu vai iespaidīgu.

Viss, ko vēlos pateikt – spēlē ar nosaukumu dzīve Tev nav ne mazākās izredzes. Kāpēc?

1. Tu esi maz zaudējis

Tev ir komfortabli savā vidē, Tu pat nevēlies censties.
Tu dod priekšroku runāt par to, lai iemācītos jaunu valodu, nevis patiešām mācīties. Tu, visticamāk, “atsēdēsi”, vai, varbūt, izdarīsi smago darbu rīt. Tu ienīsti savu darbu, bet neesi gatavs meklēt jaunu.
Kamēr Tu sēdi pirkstu nepakustējis, es vācu kļūdas, pārbaudu sevi, mācos ko jaunu.

Kad es zaudēju, es mācos un mainu savu ceļu tā, lai tas ved mani tikai uz priekšu. Tas ir kā metāla rūdīšanas process: es izeju cauri ugunij un iegūstu formu. Zobens formu ar asāko asmeni, kas jūs sacirtīs gabalos, ja nepiepūlēsies vairāk.

2. Tevi uztrauc apkārtējo viedoklis

Un Tu tam pielāgojies. Tāpēc, ka baidies – kādu tad Tevi ieraudzīs pasaule.
Tu tā domā, jo vērtē citus – it kā citiem cilvēkiem vajag, savukārt, vajag vērtēt Tevi. Tu uztraucies par tām sū*a mantām, kas Tev ir, nevis par to, ko esi veicis. Kamēr Tu tērē naudu jaunam apģērbam, mašīnām, dārgu ēdienu un ballītēm, es interesējos par sevi. Kamēr Tu centies pielāgoties apkārtējai pasaulei, es daru tā, lai pasaule pielāgojas man.

Es pārliecinoši atmetīšu visas šaubas un parādīšu visai pasaulei īsto MANI. Man ir izveidojusies imunitāte pret jūsu viedokļiem.

3. Uzskati sevi gudrāku nekā patiesībā tas ir

Īstenībā, Tu darīji visu to pašu ko pārējie. Mācījies to pašu, ko viņi un lasīji to pašu, ko pārējie. Bet ja Tu mācījies, lai izpildītu testus, domā, ka paliki gudrāks? Zināšanas nav tajā, ko Tu mācies, bet tajā – kā Tu dzīvo.

Ja būs nepieciešams, es varēšu iziet testus, bet vai Tu varēsi tikt galā ar uzdevumiem, kurus dzīve sagādā man? Testi, kuri tiek novērtēti ne ar atzīmi, ne procentuāli, bet ar vienu vienīgu vērtējumu – izdzīvošanu.

4. Tu nelasi

Tu lasi tikai to, ko vajadzētu vai vispār neko. Tu uzskati vēsturi par garlaicīgu, bet filozofiju – stulbu. Tu labāk skaties TV šovu nevis uzzini kaut ko jaunu vai uzzini cita cilvēka domas par to, kā viņš mēģināja labāk saprast apkārtējo pasauli.
Tu atsakies atzīt, ka viss pasaules spēks ir to cilvēku vārdos, kuri dzīvojuši pirms mums.

Viss, kas Tev nepieciešams ir atrodams vairākās grāmatās, kuras mūsdienas ir pieejamas plašāk kā jebkad. Tu arī šo rakstu nelasi. Visticamāk, tie, kas to lasa – visu to jau zina. Zirgus var aizvest uz dzirdīšanu, bet nevar piespiest tos dzert.

5. Tu neesi zinātkārs

Jo visas ziņas Tu uzzini no valsts kontrolētiem medijiem, kuri viens otru kopē. Tāpēc, ka Tu necenties uzdot sev pavisam vienkāršu jautājumu: “bet ja tie visi ir meli?” un pieņemt, ka tas tā ir. Masu mēdiju tiešais pienākums – novērst Tavu uzmanību no svarīgākā.
Manī valda slāpes pēc zināšanām, neatkarīgi no jomas. Kamēr esi aizņemts ar Angry Birds, Flappy Bird vai citiem virtuāliem putniem, es lasu virķņu teoriju un kvantu mehāniku. Uz saviem argumentiem es skatīšos no dažādiem leņķiem un meklēt to vājās vietas, lai saprastu ko Tu man varētu pateikt pretī.

Es sapratīšu strīda abas puses un ja es pieņemšu Tavu pusi, un strīdēšos par Tevi, tad uzvara būs mana.

6. Tu neuzdod jautājumus

Tu nešaubies autoritātēs un nejautā pats sev.
Tu nesaproti pareizi uzdota jautājuma, laipnas nepiekrišanas jēgu un iespēju aizstāvēt savu viedokli to cilvēku priekšā, kuri Tev nepiekrīt.

Visus savus jautājumus šai pasaulei vajag strukturēt.

7. Tev besī patiesība

Pieņem to faktu, ka īstenībā Tu neko nezini. Iespējams, Tev jau besī šis raksts. Stāsts internetā neatlīdzinās to dzīves laiku, kuru pazaudēji.
Tu dzīvo paceltu galvu un neinteresējies par apkārtējo dzīvo.

Tad Tu sapratīsi, ka vienīgais, kas Tev traucē darīt patiešām iespaidīgas un krutas lietas – esi Tu pats.

Oriģināls – raymmar

Komentāri

komentāri

sitemap