7 fakti, kas pilnībā izmainīs Tavu skatījumu uz pasauli

7 fakti, kas pilnībā izmainīs Tavu skatījumu uz pasauli

1. Kontinenti izskatās pavisam savādāk kā mēs domājam

Mums redzamajos atlantos pasaules karte nedaudz ir nobīdīta uz Rietumiem un izstiepta uz poliem. Īstenībā, Āfrika un Dienvidamerika ir lielākas. Lūk arī precīzāks pasaules attēlojums, kuru izstrādāja Gall-Peters Projection pēc 1885. gada datiem.
Gall-Peters-Projection-257710

 

2. Ja domā, ka esi viens no miljona, tad tādu kā Tu ir aptuveni vēl 7 184 cilvēki

Mēs nemaz neesam tik unikāli. Uz planētas dzīvo vairāk kā 7 miljardi cilvēku un jāciena ir katru.
Bars

 

3. Pasaulē ir pilis un pat bākas, kas ir lētākas par dzīvokļiem Maskavā

Ir zināms, ka dzīvokļu cenas Maskavā ir vienas no augstākajām pasaulē un tās turpina augt. Šogad vidēji viena kvadrātmetra cena ir aptuveni $6 000. Ja esi viens no laimīgajiem, kas var šādu dzīvokli atļauties, vai nedomā labāk ieguldīt īstas pils iegādei?

Sato Blavu

$2 325 956

Šato Blavu pils atrodās Normandijā uz 11ha platības. 10 guļamistabas, 8 vannasistabas, skaisti griesti, ēdamistaba (domāta 60 cilvēkiem), bārs ar vīna pagrabu, milzīga virtuve, divi stikloti ziemas dārzi, sulaiņa namiņš, viesu nams un zāle ar 210 cilvēku ietilpību.

Arbat

$2 381 653

4-istatbu dzīvoklis Maskavas rajonā “Новый Арбат”. 127 kvadrātmetri – viesistaba, 3 guļamistaba, 2 vannasistabas, neliela virtuve. Nav ne balkona, ne lodžijas.

4. 10% visu pasaules iedzīvotāju ir analfabēti

Diemžēl, par katru valsti precīzu datu nav, bet, piemēram, Afganistānā, analfabētisma līmenis no visiem iedzīvotājiem sastāv 28%

5. Mūsu nabā ir vesela ekosistēma

Zinātnieki mūsu nabā ir atklājuši veselas 2 368 baktēriju veidus, kas bija atklāti 60 cilvēkos. Līdz šim, 1 458 nemaz nebija zināmi. Alladins Žasmīnei solīja “jaunu pasauli”, pietika jau nabā ieskatīties. =] IM000721.JPG

6. Cālis redz vairāk krāsu kā cilvēks. Mēs nekad nevarēsim redzēt visu varavīksnes krāsu gammu.

chicken
Vairākus pasaules brīnumus mēs nemaz nepamanām, jo mūsu organisms vienkārši tos nevar uztvert. Kā mēs varam sevi saukt par “augstākiem radījumiem” uz Zemes, ja pat cālis var redzēt vairāk krāsu kā mēs? Varavīksnē ir vairāk kā miljons krāsu, lielāko daļu mēs nemaz redzēt nevaram. Visu palaižam garām!

7. Tā arī mēs neatklājām nemirstības noslēpumu, bet šī medūza…

Turritopsis nutricula var dzīvot bezgalīgi pateicoties tās iemaņām atgriezties pie pašām sākuma attīstības stadijām.
meduza

Komentāri

komentāri

sitemap