6 tehnoloģiju mīti, kas var patukšot Tavu maku

6 tehnoloģiju mīti, kas var patukšot Tavu maku

Autors

02/12/2013Interesanti

mitiMīti seko mūsu dzīvei katru dienu. Daži no tiem ir pavisam nekaitīgi un nesagādā nevienam raizes, bet citi var būt pat ļoti bīstami dzīvībai vai, kā minimums, Tavam makam. Augstākās tehnoloģijas nav izņēmums. Mēs Tev vēlamies pastāstīt par vispopulārākajiem tehnoloģiju mītiem, kas var patukšot Tavu maciņu.

Bezmaksas programmatūra nav tik laba, kā komerciāla

Dažreiz tā ir taisnība, bet, noteikti, ne vienmēr. Mēs zinām ļoti daudz piemērus, kad brīvpiekļuves programmas ir ne mazāk funkcionālas un kvalitatīvas kā maksas. Ieskaties savā datorā instalēto programmu sarakstā un pats sev to pierādīsi. Ļoti bieži atvērtā koda projekti gūst lielu popularitāti, kas veicina attīstību.

Jo vairāk megapikseļu, ko krutāk

Attēls ar 2MP kvalitāti noteikti ir pieņemam demonstrācijai uz ekrāna, vēl labāk – uz planšetdatora, bet 4MP ir pietiekami, lai varētu izdrukāt. Ārkārtīgi liela izšķirtspēja var novest pie lieka “trokšņa” parādīšanās uz attēliem, ar kuriem cīnās programmu algoritmi, kas, savukārt, noved pie miglainības. Neskatoties uz to, lietotāji turpina uzķerties uz megapikseļiem – mārketings.

Pašu salikts dators vienmēr sliktāks par jau gatavu

Ir jau pagājis konstruktoru laikmets, kuri lika savu datoru paši un šodien personālais dators jau ir pārdodams vienā veikalā kopā ar kafijas automātu un putekļusūcēju. Tāpēc ar attieksme kļūst tāda pati – priekš kam man pašam likt kopā putekļusūcēju? Neskatoties uz to, individuāla komplektācija piemeklējot piemērotu detaļu ļoti bieži noved pie labākas cenas/veiktspējas attiecības.

Manam datoram vajag dārgu antivīrusa programmu

Šis mīts ir ļoti izplatīts lielajos uzņēmumos, kuros bez problēmām var nopirkt advancētākā antivīrusa dārgāko paketi. Īstenībā, bezmaksas risinājumi, ņemot kā piemēru labākos izstrādātājus, nodrošina apmēram tādu pašu drošības līmeni, kas jau ir pierādīts ar vairāku testu palīdzību. Visvērtīgākais antivīrusā nav tā nosaukums, bet gan lietotāju sagatavotības līmenis, kuriem ir jāzina kaut vai datoru lietošanas pamati.

Dārgs HDMI sniegs labāku video kvalitāti

Ja kādreiz esi pircis šo kabeli, tad varēji pārliecināties, ka HDMI kabeļa cena var būt pat 10x augstāka par lētāko variantu. Vai tas nozīmē to, ka attēls arī rādīsies tik pat kvalitatīvs/nekvalitatīvs? Protams, ka nē. Visticamāk, Tu pat nepamanītu atšķirību. Tas pats attiecas arī uz audio kabeļiem, ja nu vienīgi mēs nerunājam par specializētu profesionālu skaņas aparatūru.

Pirātiskā operētājsistēma strādā lēni un ar kļūdām

Mēs esam pret nelicencētas programmatūras izmantošanu, bet, ja godīgi, Tev ir jāpiekrīt, ka Windows ar atslēgtu reģistrācijas sistēmu ne ar ko neatšķiras no pareizi iegādāta produkta. Bez tam, hakeri pat iebūvē dažas lietas un izdzēš nevajadzīgās, lai tā strādātu stabilāk un ātrāk.

Iepriekšminētie tehnoloģiskie mīti, protams, nav vienīgie. Ir ļoti daudz lietas, par kurām mēs pārmaksājam. Vai Tev ir gadījies kādreiz būt par mītu upuri?

Komentāri

komentāri

sitemap