5 veidi kā aplaupīt banku izmantojot internetu

5 veidi kā aplaupīt banku izmantojot internetu

Autors

04/10/2013Internets

barclaysPalielinoties datoru, interneta un elektronisko maksājumu ietekmei, banku aplaupīšanas vai fizisko personu konta iztukšošanu visbiežāk veic kibernoziedznieki, nevis bruņoti bandīti maskās. Šodien mēs atspoguļosim piecus paņēmienus, kurus izmanto ļaundari naudas zagšanai izmantojot mūsdienu IT tehnoloģijas.

Pilnais tehniskais atbalsts

Ir bijuši gadījumi, kad ļaundari tēlojot tehnisko personālu iekļūst finanšu institūcijās un realizē savas shēmas naudas pārskaitīšanā no kontiem. Šī gada aprīlī ļaundari, kas bija nodēvējuši sevi par tehnisko personālu, tikuši Barclays bankas tehniskajās telpās, kur pieslēdza KVM-pārslēdzēju (ierīce datu ievadei-izvadei uz vairākiem datoriem vienlaicīgi) pie 3G maršrutātora. Rezultātā blēžiem bija iespēja pārskaitīt naudu uz saviem kontiem izmantojot tikai mobilo tīklu. Zaudējumi – 1 300 000 mārciņas.

Phishings

Viens no izplatītākajiem veidiem zagt klientu bankas kontu personīgo informāciju ir phishings. Kibernoziedznieki izveido īstās bankas mājas lapas klonu, kas izskatās tieši tāpat kā oriģināls un visādiem veidiem mēģina ievilināt naivus lietotājus. Piedāvājumi apmeklēt viltus lapu var atnākt gan uz Tavu e-pasta adresi, gan SMS uz telefonu un citos veidos.

Valūtas konvertācija

Kas notiks, ja izmantojot online sistēmu apmainīt $10 pret mārciņām? Pie tekošā kursa sanāktu, aptuveni £6,35. Toties, ja konvertē tikai vienu centu, tad sistēma noapaļojot izdos mums vienu peniju. Izdevīgums ir acīmredzams. Ļaundari, protams, to izmanto saviem mērķiem – specializēta programma automātiski veic konvertācijas operācijas, kas noziedziniekiem pienes lielu naudu. Bankas šo problēmu risina nosakot minimālo konvertācijas summu un ierobežo transakcijas skaitu dienā.

5674_NpAdvHoverZagšana izmantojot plastikāta kartes

Ir bijuši gadījumi, kad ļaundari uz bankomātiem uzstāda speciālas iekārtas, kas ļauj saņemt informāciju par Tavu karti – tie varētu būt pin-koda lasītāji, kas nolasa klaviatūras taustiņu nospiešanas brīžus vai kartes magnētiskās daļas lasītāji. Pēc šādas informācijas iegūšanas, noziedzniekiem nebūs grūti nozagt naudu no Tava konta.
Ir zināmi gadījumi, kad krāpnieki publiskās vietās bija uzstādījuši SAVUS bankomātus. Protams, naudu tie neizdeva, bet aprij karti un saglabā Tevis ievadīto informāciju.

Dalīti DoS uzbrukumi

No viena “nozombēta” tīkla uz bankas serveriem tiek sūtīti ļoti daudz pieprasījumu. Finanšu iestādes elektroniskā sistēma vienkārši nevar tikt galā ar informācijas apjomu un pārstāj sūtīt datus atpakaļ – neatbildēt. Kamēr tehniskais personāls risina problēmu, kibernoziedzniekiem ir iespēja pieslēgties bankas tīklam un pārskaitīt naudu uz saviem kontiem vai nozagt klientu personīgo informāciju.

Komentāri

komentāri

sitemap