5 oriģināli veidi kā mūsdienās ietaupīt naudu

5 oriģināli veidi kā mūsdienās ietaupīt naudu

Laiku pa laikam man patīk meklēt internetā kādu interesantu rakstu, kurā cilvēki dalās un stāstā interesantus veidus, kā var uzlabot savu dzīvi. Mūsdienās viss notiek dinamiski un ir tik daudz iespēju dzīvot zaļāk, veselīgāk un labāk. Par to es vēl runāšu citreiz, bet šeit es gribu pastāstīt par 5 oriģināliem veidiem kā ietaupīt naudu mūsdienās un tas varbūt palīdzēs Tev uzlabot savas dzīves kvalitāti.

 

pig

 1. Konvertē

  Pēc kāda miljonāra ieteikumiem – vispirms “samaksā sev”. Atliekot naudu lielākam pirkumam no sākuma veic nākamā mēneša ieplānotus pamatpirkumus. Lielākajai daļai no mums pāri paliek ļoti neliela naudas summa un tā, kā zināms var ļoti ātri pazust.  Tāpēc mēs darām sekojoši: mainām naudu mazākās vienībās, veidojam kastīti kur liekam naudu kādam konkrētām laika periodam un neļaujam sev “aizņemties” no citām kastītēm, tādējādi mums nebūs citas izejas kā iekļauties ieplānotās summās.

 2. Aizej uz banku

  Tas ir vēl viens veids kā ietaupīt naudu. Šo metodi varbūt daži uzskatīs par neefektīvu, bet man tā liekas interesanta un cilvēkiem tā palīdz. Visu saņemto algu liek uz bankas konta, bet uz tāda konta, no kura nevar norēķināties ar bankas karti. Naudu no šī kontā izņem nelielās porcijās pa 20-25 Euro un tērē naudu ļoti apdomīgi. Pēc tam, kad nauda beidzas, atkal ej uz banku un noņem vēl. Tas iemāca mums netērēt naudu uz liekām lietām.

 3. Esi pats sev kredītdēvējs

  Piemērām, Tev ir lieta, kuru jau sen sapņo nopirkt – multivārāmais katls, auto vai dators. Tu saproti ka Tev tas ir par dārgu un Tu nevari to atļauties netaupot, bet kredītu ņemt arī nav īpaši laba doma. Tad Tu vari kļūt pats par savu kredītdēvēju. Viss ir vienkārši: summu + procentus sadala ar mēnešu skaitu un iedomājies, ka Tu aizņēmies kredītu. Pēc tam aizej uz banku un atver depozīta kontu – katru mēnesi pārskaiti tajā konkrētu naudas summu. Pēc gadā varēsi nopirkt ilgi sapņoto multivārāmo katlu vai datoru un vēl paliks noguldījuma procenti, ar kuriem sevi vari palutināt.

 4. Vairāk izmanto internetbanku

  Maksājot par dzīvokli, elektrību un citām mājas apkalpošanas lietām izmanto internetbanku. Tagad, gandrīz par visiem pakalpojumiem var norēķināties ar internetbankas palīdzību. Tajā laikā Tu ekonomē to naudu, kuru tu samaksātu, ja maksātu tieši bankā. Tā ir ne visai liela naudiņa, bet tik un tā Naudiņa un to var nemaksāt. Jebkurā gadījumā, starp vienas bankas kontiem komisijas maksas nav un starpbanku maksājumam komisijas maksas ir daudz mazākas nekā maksājot bankā.

 5. Izmanto tuva cilvēka palīdzību

  Ja Tu netici savām spējām ekonomēt naudu, tad Tev varēs palīdzēt cilvēks, kuram vari uzticēties. Viss ir viegli – uzticies, piemēram, savai māsai, jo viņa māk ekonomēt. Uztic viņai naudu un pastāsti par saviem nolūkiem šīs naudas izmantošanai. Māsa dos Tev naudu tikai tad ,kad vēlēsies un palīdzēs sasniegt Tavu mērķi. Nauda citiem tēriņiem paliek pie Tevis. Šī metode paglābs no nevajadzīgiem tēriņiem un patiešam strādā!

Tie ir tikai daži atrastie un, manuprāt, labākie un oriģinālākie veidi kā ietaupīt naudu, bet, protams, varbūt Tev ir sava pieeja kas palīdz tieši Tev. Ceru ka šis raksts palīdzes Tev saglabāt naudu kaut kam sen velētām un tik ļoti kārotam vai vienkārši iemācis ekonomēt naudu.

Padalies arī ar savām metodēm komentāros zemāk ;)

AnzelikaMaslova

Anzelika Maslova
ir PR speciāliste, tulks, jaunā māmiņa, radoša personība ar svaigu un neparastu skatu uz lietām.

Komentāri

komentāri

sitemap