5 galvenās līdera īpašības 2015. gadā

5 galvenās līdera īpašības 2015. gadā

Autors

28/01/2015Dzīvesstils

chess

1. Māka veidot kvalitatīvas attiecības

Tas ir lielu rezultātu pamats. Džims Kollins savā grāmatā “No laba uz izcilu” raksta: vispirms “kurš” un tikai pēctam “ko”. Vispirms cilvēki, domubiedri, komanda, tikai tad struktūras, shēmas, stratēģijas un darbību plāns. Diemžēl, bieži vien attiecības starp vadītāju-darbinieku veidojas pēc formulas “esmu priekšnieks – Tu muļķis”, kas parāda sašķeltību, dominēšanu, vēlmi saglabāt gudrā statusu. Rezultāts ir neefektīvs.

2. Māka pateikt “es nezinu”

Viena no stiprākajām mūsdienu līdera pusēm. Ja nezini – tad godīgi un droši par to saki un neizliecies. Atklātība, godīgums, caurspīdīgums sarunās un darbībās ir līdera īpašības.

3. Produktīva attiekme pret kļūdām

Īstens līderis ir gatavs uzklausīt un atbalstīt jebkuru iniciatīvu, pat, ja tā ir kritikas vērta. Īpaši vajag uzsvērt attieksmi pret kļūdām. Nekļūdās tikai tas, kas neko nedara. Diemžēl, mēs bieži nestimulējam darbiniekus veikt darbības, kaut arī caur kļūdām. Tieši otrādāk – mēs izmantojam jebkuru kļūdu kā pierādījums, ka es kā līderis esmu augstāks par padotajiem. Dod cilvēkiem iespēju darīt, pārņemt iniciatīvu un kļūdīties. Beigu beigās tā “sāls” taču nav kļūdās, bet tajā, kā mēs tās uztveram un labojam. Iebiedēts un nospiests darbinieks labākajā gadījumā var uzturēt jau esošos procesus, bet nekādīgi nevar attīstīt uzņēmumu nākamajā līmenī, kas, mūsdienās, ir vitāli nepieciešams.

4. Esmu gatavs pārmaiņām

Agrāk, daudziem vadītājiem bija bailes kaut ko mainīt – viss tāpat ir labi, ir peļņa un viss gāja kā “pa sviestu”. Mūsdienu situācija ir tāda, ka vairāki ārējie apstākļi diktē uzņēmēju dzīvest, tāpēc ir jābūt gatavam pārmaiņām. Atstājot visu kā ir, visticamāk – Tu zaudēsi. Sākot veidot ko jaunu, Tu saņemsi brīnišķīgu iespēju uzvarēt tagad un būt par pirmo rīt. Elastīgums un gatavība strādāt citādāk dod iespēju izaugsmei un attīstībai.

5. Prieks un enerģija

Līderis ir tas, kas rada enerģiju un uzlādē ar to citus. Daudzi domā, ka enerģija ir dažu izredzētu iedzimtā rakstura iezīme. Mēs uzskatām, ka enerģija ir pašu izvēle un atbildība. Enerģija nemelo. Viena no līdera pamatīpašībām – spēja iedvesmot. Līderi nepaļaujās kontrolei, tie paļaujās uz iedvesmu.


Komentāri

komentāri

sitemap