5 bezmaksas resursi, kur mācīties programmēt

5 bezmaksas resursi, kur mācīties programmēt

coding

Mēs nezinām, kādu spēku virzīts bija amerikāņu programmētājs Patriks Makkonlogs, bet vienreiz ceļā uz darbu viņš izlēma veikt interesantu sociālu eksperimentu. Viņš vienam bezpajumtniekam piedāvāja izdarīt izvēli: saņemt 100$ banknoti vai iziet bezmaksas programmēšanas kursu Patrika vadībā. Viņš bija izbrīnīts, jo bezpajumtnieks izvēlējos otru variantu, tāpēc programmētājam vajadzēja viņam iedot dažus mācību materiālus, vecu portatīvo datoru un sākt apmācības. Mēs vēl nezinām bezpajumtnieka likteni, kurš ir izvēlējies makšķeri zivs vietā, bet šis stāsts guva lielu popularitāti internetā, tāpēc varam domāt – ar labām beigām! =]
Šī stāsta morāle ir tajā, ka, ja pat veci cilvēki neslinko un mācās programmēt, tad kāpēc mēs – jauni, gudri un perspektīvi cilvēki šo iespēju neizmantojam. Tīmeklī ir diezgan daudz bezmaksas kursu, ar kuru palīdzību apmācības var kļūt vieglākas, interesantākas un ātrākas. Zemāk norādīsim visvienkāršākās, vissaprotamākās vietnes, kur saņemsi ne tikai teorētiskās zināšanas, bet varēsi arī papraktizēties.

Codeacademy

Codeacademy neapšaubāmi ir vispopulārākā vietne programmēšanas pamatu izzināšanai. Apmācības notiek burtiski jau galvenajā lapā, kur interaktīvā konsolē var uzzināt kursu apmācības principus.
codeacademy

 

Code Avengers

Code Avengers ir izstrādāts tiem cilvēkiem, kuri baidās no programmēšanas un domā, kas tā ir ļoti garlaicīga un sarežģīta nodarbe. Šeit varēsi iemācīties HTML5, CSS3 un JavaScript. Katrs apmācības kurss izstrādās ir ļoti rūpīgi, lai varētu cilvēku “ievilkt” un ieinteresēt. Katras apmācības beigās tiek piedāvāta neliela spēle, kurā varēsi pielietot savas praktiskās iemaņas.
Screen-19-39-520x252
Code School

Ja esi pabeidzis Codeacademy vai Code Avengers kursus un esi gatavs tālākai zināšanu attīstībai, tad Tev noteikti ir jāpievērš uzmanību Code School. Atšķirībā no lielākās daļas interaktīvo apmācību vietnēm, Code School piedāvā padziļinātus sagatavošanās kursus un pārvērtis Tevi no “zaļa” iesācēja par izvēlētās jomas ekspertu. Dažas sadaļas nav pieejamas, kuras var atvērt maksājot 25$ mēnesī.
Screen-19-45-520x255

Treehouse

Treehouse kursi ir orientēti uz praktisko iemaņu attīstību. Tas nozīmē, ja Tavā priekšā ir kāds konkrēts uzdevums, piemēram web lapas, aplikācijas izveide, vai pat WordPress šablons, Tev tiek sniegtas nepieciešamās zināšanas, lai tiktu galā ar uzdevumu. Šī vietne brīnišķīgi der programmētājiem-iesācējiem, kuru priekšā ir kāds konkrēts web uzdevums.
Screen-19-56-520x304

Learn Street

Vietnē LearnStreet uzsākt apmācības var ar vienu klikšķi, toties pabeigt – ne tik ātri, jo JavaScript, Python un Ruby mācību materiālu šeit ir padaudz. Ir arī lekcijas iesācējiem, praktiskie uzdevumi, reālo projektu piemēri.
learnstreet

 

Komentāri

komentāri

sitemap