4 iemesli pārstāt skriet un sākt dejot

4 iemesli pārstāt skriet un sākt dejot

Autors

14/10/2013LH.Sports

salsKamēr Tu nepārtraukti publicē Instagramā bildes un atskaites par to, kāds tad ir bijis Tavs kārtējāis skrējiens, vēlējāmies atgādināt, ka bez skriešanas ir vēl daudz interesantas nodarbošanās. Piemēram, dejas.

Mums pašiem ļoti patīk skriet, bet pēdējo gadu laikā Latvijā tiek strauji attīstīts dejas stils ar nosaukumu – Swing. Šodien mēs stāstīsim tieši par swing’u, bet par latīņamerikas dejām var teikt to pašu. Lūk arī četri iemesli, kāpēc Tev ir vērts sākt dejot.

1. Fiziskā slodze

Parastā deju nodarbībā Tu patērēsi tikpat daudz enerģijas, cik noskrienot vidēji piecus kilometrus. Ja Tev regulāri ir nepieciešama kardio slodze, tad dejas Tev ir brīnišķīgs variants. Atšķirībā no skriešanas, dejojot attīstās ne tikai Tavs izturības līmenis, bet arī meistarība, figūru daudzveidība, mūzikas saprašana, partnera izjušana un daudz kas cits.

2. Komunikācija

Jebkura sociāla deja, pirmkārt, ir komunikācija – pat dialogs, ja vēlies. Tikai tāpēc jau dejas kā minimums ir divas reizes interesantākas par skriešanu. :)
Deju nodarbībās vienmēr notiek sava veida interesants burziņš. “Gopņiki” nenodarbojās ar dejām, izvirtuļi arī nē. Svingu, pārsvarā, dejo studenti un “vidējā slāņa menedžeri”. Diezgan daudz IT cilvēku. Kopumā, patīkami cilvēki, ar kuriem viegli un patīkami komunicēt. Bez m*dakiem.

3. Ballītis

Bez parastām nodarbībām variet apmeklēt arī vakara ballītes, kuras parasti notiek brīvdienās. Vienkārši nāc un dejo savam priekam. No slodzes viedokļa, tas pat ir patīkamām kā treniņos. Ballītēs bieži spēlē dzīvā mūzika. Tu savstarpēji sadarbojies ne tikai ar partneri, bet arī ar muzikantiem.

4. Kopiena

Sākot trenēties Tu uzreiz kļūsti par pasaules swingdancer kopienas (vai salsas – skatoties, kādu stilu Tu izvēlēsies). Tu vari aizbraukt uz jebkuru Eiropas vai Ziemeļamerikas pilsētu un aiziet uz tematisko ballīti. Dejot ar visām vietējām partnerēm vai partneriem. Atkal – pakomunicēt.

Kas Tevi attur?

Visticamāk, lielākā daļa cilvēku domā “kāds tad no manis dejotājs ar manu dabisko “grāciju”?” Es nerakstu par sporta dejām. Lai gūtu gandarījumu no lindij-hopa, bugi-vugi, salsas vai svinga grācija nav nepieciešama. :) Vēl, iespējams, Tu domā, ka obligāti uz dejām jāiet ar partneri divatā. Nav obligāti. Šajās dejās nav termina “pastāvīgs partneris”. Vari droši iet viens pats.

Kā tas notiek?

Atrodi grupu, kas trenējās Tev vēlamajā laikā un vietā. Nāc uz treniņiem divas reizes nedēļā. Pēc mēneša jau būsi gatavs apmeklēt ballītes.

Nobeigumā: ja Tev skriet ir garlaicīgi, bet vēlies nodarboties ar sportu un apgūt ko jaunu – kāpēc gan nepamēģināt dejas.

Esam atraduši arī informāciju par nodarbībām Rīgā.
Lindy hop un swing dejas:
http://www.swingdance.lv/
http://www.manieres.lv/lv/3a.html
Salsa:
http://www.forte.lv/salsas_kursi.html
http://www.salsariga.lv/


Komentāri

komentāri

sitemap