3 Likumi, lai Dzīvotu Labāk

3 Likumi, lai Dzīvotu Labāk.

Autors

27/11/2013Dzīvesstils

Dzīvot labāk

Kā dzīvot labāk? Kā veidot dzīvi tā, lai pašam būtu vairāk prieka, enerģijas un privātā dzīve būtu daudz laimīgāka?

Šie ir vienkārši, taču patiešām iedarbīgi padomi, par kuriem tiek rakstīts arvien vairāk un vairāk, taču tos tāpat izmanto tikai retais.

Samaksā sev vispirms.

Ne velti pat Bībelē ir minēts, ka vispirms jāparūpējas par sevi, savu ģimeni un tikai tad par citiem. Tāpēc šis padoms ir viens no pirmajiem. Ja palūkosies ļoti ietekmīgu un bagātu cilvēku dzīvēs, ieraudzīsi, ka pirmais, kam tie pievērš uzmanību, ir viņi paši.

Šeit ideja ir tāda – dienas sākumu velti sev. Šo laiku izmanto, lai attīstītu un atjaunotu sevi. Šis ir tas dienas laiks, kad Tevi patiešām neviens netraucēs. Lūk, šādi izskatās mans perfektas dienas iesākums, kurš sākas ap 04:00.

  1. Lasu par kādu konkrētu tematu aptuveni stundu. Attīstu zināšanas un iesildu prātu turpmākajai dienai.
  2. Rakstu par pilnībā jebko. Vienkārši atveru jaunu teksta dokumenta lapu un ‘’aiziet zemapziņa’’. Tas var būt joks. Tā var būt kāda produkta reklāma.
  3. Meditēju. Bez ‘’Hummmmmmmmmmm, hummmmmmm’’. Es vienkārši aizveru acis un cenšos par neko nedomāt. Koncentrējos uz vienmērīgu elpošanu un cenšos sevi atslēgt.

Tas, saprotams, nenozīmē to, ka arī Tev ir jādzīvo darbadienu sākot plkst. 04:00 no rīta. Sāc iet gulēt 1 stundu ātrāk un celies par vienu stundu ātrāk.

P.S. Šis padoms darbojas arī kā padoms pāriem, kas ir aizņemti ar individuālās karjeras veidošanu. Veltiet laiku savām attiecībām vispirms.

Esi ar cilvēkiem dēļ tā, kas viņi ir, nevis dēļ tā, kā viņi liek Tev justies.

Tāpat arī šeit galvenā doma nesaistās ar naudu, bet ar rīcību. Esi blakus cilvēkiem, kas rīkojas godprātīgi un kopsummā ir labi cilvēki. Esi kopā ar cilvēkiem, kas izaicina Tavas spējas labā nozīmē.

Ja cilvēks, kas, Tavuprāt, dara Tevi laimīgu, visu laiku tenko, tad tenkosi arī Tu. Agri vai vēlu mēs pieņemam līdzcilvēku uzvedības modeli. Tāpēc sāc piedomāt pie tā, kā uzvedies Tu, un it sevišķi pie tā, kā uzvedas Tavi draugi un ģimene.

Mācies kontrolēt emocijas.

Ja kādam notika nelaime, palīdzi, kā arī pievērs uzmanību nelaimes detaļām. Ja iespējams, izdari maksimāli iespējamo, lai šāda nelaime negadītos ar Tevi. Nav nepieciešamības kļūt emocionālam par pārējām detaļām, kuras Tu nespēj kontrolēt.

Visvairāk kontrolē attieksmi pret naudu. Grūti nekļūt emocionālam, ja kāds neatdod parādu? Nedusmojies, neprasi, vienkārši nekontaktējies ar šo personu un nekontaktējies ar šīs personas draugiem. Šī ir kārtējā informācija. Pasniedz šo informāciju citiem. Pēc tam aizmirsti. Un šī informācija saka, ka šī būs Tavas dzīves vislabāk iztērētā nauda.

EdgarsRutkis

Edgars Rutkis ir viens no jaunākajiem LifeHACK.lv autoriem. Brīvajā laikā interesējas par neordināriem veidiem, kā atvieglot un tajā pašā laikā uzlabot dzīvi sev un citiem. Interešu loks ietver tādas tēmas kā IT, IM, uzvedības psiholoģija un uzņēmējdarbība. Visvairāk interesē vienkārši būt laimīgam. Seko Edgaram iekš Twitter @edgarsrutkis vai Google+

Komentāri

komentāri

sitemap