2013. gada tehnoloģiju inovāciju TOP10

2013. gada tehnoloģisko inovāciju TOP10

Autors

19/12/2013Gadžeti Tehnisks

inovacijasBlogu platformā Tumblr mēs esam apkopojuši vispopulārākos postus par 2013. gadu un sadalījām dažās kategorijās.
Pie popularitātes uzskaites blogu platforma ņēma vērā “kopējo postu un tagu (arī repostu) apjomu un kopējo trafiku”. Mēs esam ieskatījušies tech sadaļā un esam izvēlējušies pašus interesantākos. Tā arī mums sanāca tops ar 10 tehnoloģiskām inovācijām pēc Tumblr datiem.

1. Interfeisa Real/Digital prototips

1-767167

Digitālu kontentu kā PDF vai JPEG var viegli rediģēt un saglabāt lielākā daļā sensoru ierīcēs. Šī, kopmānijas Fujitsu, veidotā ierīce var darīt to pašu ar papīru un bez iepriekšējās skenēšanas. Vienkārši izvēlies sev tīkamo laukumu un digitālā kopija uzreiz parādīsies Tavu acu priekšā.

2. Robotizēts Zirnekļacilvēka kostīms

2-767170
Ne vienmēr mode un tehnoloģijas iet blakus vienā plaknē, bet kad tie darbojās tandēmā – var izveidot ko unikālu. Šim zirnekļa kostīmam ir sešas robotizētas ekstremitātes, kas reaģē uz ārējiem apstākļiem.

3. Pele IRIScan

3-767171
Pele IRIScan nav parasta datora pele. Vienkārši velc ar to pa kādu virsmu, ko vēlies noskanēt un rezultāts parādīsies uz ekrāna. Pastāv arī citi peles-skenera modeļi, bet Tumblr lietotājiem patika tieši šis.

4. Mataerial

4-767172
Šis gads pilnībā tika veltīts 3D printēšanai un modelēšanai, bet Mataerial ir unikāls ar to, ka rada konstrukcijas, kas īsti nepakļaujas gravitācijas likumiem. Šī ierīce spēj radīt 3D modeļus no jebkāda punkta, pat 90 grādu leņķī.

5. Elastīgais OLED displejs no Samsung

5-767173
Šogad, izstādē Consumer Electronics Show (CES), Samsung prezentēja jaunā viedtālruņa prototipu ar elastīgu OLED ekrānu. To var locīt, pie tam, tas paliek interaktīvs. LG tad paziņoja, ka plāno izstrādāt analoģisku modeli līdz 2013. gada beigām.

6. Maska, kas neļauj identificēt cilvēka seju

6-767174
Seju atpazīšanas tehnoloģija tagad ir ļoti attīstīta un ļoti precīza, bet ir arī labas ziņas tiem, kas ciena savu anonimitāti. Šī maska, kuru izstrādāja Japānas nacionālas informātikas institūts, var palīdzēt noslēpt savu seju no kamerām pateicoties 11 infrasarkanām diodēm, kas ir novietotas gar acīm un deguna.

7. Robots LittleDog

7-767175
Dienvidkalifornijas universitātē bija izstrādāts robots LittleDog, kas ir pilnīgi autonoms četrkājainais. Robots pats mācās pārvietojoties pa apkārtējo vidi, kas padara to par ideālu ceļojuma biedru pa nezināmu teritoriju. Iespējams, Tumblr lietotājiem tas ļoti ir iepaticies dēļ tā izmēra, dizaina un unikālām kustībām.

8. BionicOpter

8-767176
Šī mazā un zilā spāre-robots var likties par parastu gadžetu, bet BionicOpter ir ļoti sarežģīta ierīce. Tā arsenālā ir iespaidīgs kustību klāsts pateicoties dubult-spārniem un mazam ķermenim, kas ir piebāzts ar vairākiem sensoriem. Tas padara šo robotu par augsti tehnoloģisku kukaini, kas pārvietojas gaisā.

9. 3Doodler

9-767177
3Doodler ir ļoti noderīgs tiem, kas sapņo zīmēt ārpus papīra lapas rāmjiem. Pievieno pildspalvu un jau pēc dažām minūtēm var sākt veidot 3D figūras no karsta plastikāta. Tu var zīmēt pat vertikāli, neuztraucoties par to, ka konstrukcija sabruks. Materiāls atziest momentāli, tāpēc apdegties arī nav iespējams.

10. Word Lens

10-767178
Lielākai daļai ceļotājiem vairs nevajag apgūt vietējās valodas pamatus, lai izlasītu un saprastu uzrakstus uz ielām, to tagad dara Word Lens Tavā vietā. Aplikācija var iztulkot vārdus no vairākām valodām tiešsaitē momentāli. Visticamāk, Tumblr lietotājiem tas likās ļoti noderīgi.

Komentāri

komentāri

sitemap