11 vienkārši noteikumi produktīvai dienai

11 vienkārši noteikumi produktīvai dienai

Autors

07/06/2013Dzīvesstils

ProduktivaMums bieži ir nepieciešams izpildīt vairākus uzdevumus un, pie tam vēl, iekļauties īsos termiņos. Freelancer’i un ārštata darbinieki, kas strādā attālināti, savu darba laiku apvieno ar privātām lietām, hobijiem vai atpūtu. Kā izdarīt tā, lai darba diena ir vēl produktīvāka? Lūk, tam ir 11 vienkārši noteikumu, kas varētu palīzēt.

1. Atraksties no visiem ienākošiem jaunumiem, kas Tev nesagādā kritisku vajadzību izlasīt. Jo mazāk vēstules Tev ienāks, jo mazāk pūliņu sagādās e-pasta filtrācijai.

2. Ja kādai e-pasta vēstulei nav nepieciešamības atbildēt vai veikt kādu darbību, vienkārši dzēs to ārā. Likums ‘zero inbox’ (tukša Ienākošo vēstuļu mape dienas laikā) – viens no labākiem motivācijas paņēmieniem. Tavam elektroniskajam pastam ir jākļūst par savdabīgu uzdevumu un darbu sarakstu, nevis ar nevajadzīgās informācijas glabātuvi.

3. Laika gaitā mēģini izmantot tikai vienu programmu, nevis vairākas vienlaicīgi. Tu neizmanto darbā sociālos tīklus? Aizver pārlūkprogrammu ar atvērtu Facebook, Draugiem.lv vai Twitter Esi beidzis atbildēt uz e-pastiem? Aizver pasta klientu vai tabu savā pārlūkā. Ver ciet brauzeri, ja esi pabeidzis darbu ar lapām. Ver ciet teksta redaktoru, uzrakstot visu nepieciešamo informāciju (neaizmirsti saglabāt dokumentu). Lai desmitiem logu nekarājās fonā. Skriešana pēc multifuncionalitātes tikai novērš uzmanību un beigās neļauj pabeigt nevienu no iesāktiem darbiem.

4. Atslēdz visus paziņojumus. Visi šie uzpeldošie paziņojumi no kalendāriem, plānotājiem, pastiem, soc. tīkliem, čata programmām – visi novērš uzmanību no darba. Kaut dažas stundas pamēģini pastrādāt “digitālajā klusumā”, tikai pēc tam atbildēt uz komentāriem un Like’iem.

5. Sadali savu darba laiku. 30-45 minūtes – optimālākais darba laiks  uzdevumu izpildei. Starp tiem taisi pauzes, kusties, dzer kafiju, tēju, guli, dzer ūdeni, skaties logā – dari jebko. 10-15 minūtes un tad – back to work.

6. Ja esi iesprūdis un darbs neiet uz priekšu – ej prom no biroja vai no savas darba vietas. Ej pastaigāties, paelpot svaigu gaisu, ieturi maltīti, pameditē, vienkārši paklausies mūziku vai paskaties uz pilsētu. Atgriezies pie darba ar svaigu galvu.

7. Izslēdz TV, atsakies no kabeļtelevīzijas vai uzliec auto – izslēgšanas taimeri, lai TV izslēdzas pēc stundas.

8. Mēģini pierakstīt ļoti īsi – ko Tu ēdi dienas laikā un kāda bija pēc tam pašsajūta. Izklausās smieklīgi, bet atsevišķi produkti var padarīt Tevi miegainu, enerģisku, nervozu, nomāktu, priecīgu vai pilnīgi sagraut koncentrēšanās spējas. Atrodi tos produktus, kas Tevi padara mazāk produktīvu un mēģini no tiem izvairīties.

9. Samazini to cilvēku vai lapu sarakstu, ar kuriem draudzējies vai seko sociālos tīklos. Izdzēs no draugiem tos, kuru ziņas liekas aizdomīgas vai Tev nesaprotamas. Ir jākoncentrējās tikai uz tiem cilvēkiem, kas rada profesionālo izaugsmi.

10. Pamata darbus mēģini izdarīt, salīdzinoši, īsā laikā, kad jūti, ka atrodies produktivitātes un iedvesmas augstākajā punktā. Katram šāds stāvoklis pienāk dažādākajos laikos  un to ir jāizmanto.
11. Atslēdz visus izlecošos paziņojumus no visiem sociāliem tīkliem. Tev tiešām ir nepieciešams zināt, kad un kurš Tev ir sācis sekot, vai cik Replay esi saņēmis mikroblogā? Visi šie paziņojumi ne tikai novērš uzmanību, bet arī aizpilda Tavu e-pastu ar lieku informāciju.

Atceries – skaidrība un sajūtas, ka Tu esi vāvere ritenī nav vienlīdzīgas ar vārdu salikumu “produktīvs darbs”. Tu vari pūst un dīkt, un sēdēt darbā līdz pašam vakaram – tāpat neko nepaspēsi. Otrādāk – vari darīt mazāk, bet labāk un rezultatīvāk. Pat sekojot vienkāršiem noteikumi, ja tos pildi, var nozīmīgi uzaudzēt produktivitāti un sasniegtos rezultātus dažu dienu laikā.

Komentāri

komentāri

sitemap