10 gadīgs soms par atrastu kļūdu no Facebook saņēma $10 000

10gadīgais soms par atrastu kļūdu Instagram, no Facebook saņēma $10 000

Uzlauzts instagram
Desmitgadīgais Helsinku iedzīvotājs Jāni (Jani) ir kļuvis par visjaunāko hakeri, kas saņēmis apbalvojumu par atrasto kļūdu Facebook servisos. Par to ziņu VentureBeat, kā arī pats sociālā tīkla pārstāvis ir apstiprinājis par izsniegto atalgojumu skolēnam.


Jani ir spējis atklāt kļūdu, kas ļāva dzēst citu lietotāju komentārus. Par atradumu viņš paziņoja Instagram pārstāvjiem caur e-pastu un sniedza pierādījumus kļūdas veiktspējā, pārbaudot to uz viena no Instagram testa profiliem. 2016. gada februārī šī kļūda bija izkausta un jau martā Jani atalgojuma veidā saņēma $10 000.

Jaunais IT eksperts ziņoja, ka tas mācījās IT drošības pamatus skatoties dažādus pamācības video iekš YouTube.

“Es varēju izdzēst [komentārus] jebkuru, pat Džastinu Bīberu” – teica viņš. Jani piebilda, ka nākotnē turpinās nodarboties ar IT risinājumu ievainojamību pētīšanu.

Saņemto atalgojumu no Facebook, Jans izlēma iztērēt jaunam ritenim, futbola ekipējumam un diviem datoriem saviem brāļiem.

Facebook regulāri ziņo par pusaudžiem, kas saņem atalgojumus par kļūdu un ievainojamību meklēšanu kompānijas sistēmās, atzīmē VentureBeat. Pirms Jani, jaunākajam bija 13 gadi.

Komentāri

komentāri

sitemap