10 veidi kā izvairīties no tiešas atbildes

10 veidi kā izvairīties no tiešas atbildes

answer
Šo tehniku piekopj politiķi, slavenības un sievasmātes. Šādi tiek apmācīti speciāldienesti, to izmanto valstu līderi. Ziniet šos veidus, lai atmaskotu manipulatoru un izmantojiet tikai savtīgos nolūkos!

  1. Pretjautājums. Uzdod jebkādu jautājumu no pavisam citas jomas. Lai Tevi uzskata par slikti audzinātu, bet dvēseles komforts ir svarīgāks. Politiķi un zvaigznes to bieži izmanto pret pārāk uzbāzīgiem žurnālistiem.
  2. Jautājums bez atbildes. Ja jautājums nav pietiekami korekts, uz to var neatbildēt. Izliecies, ka neesi to sadzirdējis vai neesi sapratis, par ko iet runa. Parē jautājumu ar joku, humors vienmēr ir cieņā.
  3. Ūdens. Lej ūdeni, ja Tev ir dots šāds talants. Jo vairāk vārdu, jo labāk. Atbildi uz tiešu jautājumu tā, lai sarunas biedram sajauktu galvu.
  4. Precizējošie jautājumi. Uzdod daudz precizējošus jautājumus uz vienu jautājumu Tev. Dari to ar “gudru” sejas izteiksmi, kas var pārliecināt sarunas biedru, ka esi ieinteresēts. Tas novērsīs oponenta uzmanību no pašas jautājuma būtības.
  5. Jautājuma mērķis. Mēģini saprast, kāpēc sarunas biedrs uzdod tieši šo jautājumu. Kāds tam ir mērķis? Tas var būt cēls, gan arī zemisks. Mēģini to saprast un spēlē spēli tālāk.
  6. Glaimi. Glaimo sarunas biedru, ja nevēlies atbildēt uz tiešu jautājumu vai nezini atbildi. Atceries – glaimi ir mērķtiecīgs kompliments rezultāta sasniegšanai. Tā ir māksla, kas var atvērt jebkuras durvis.
  7. Slavēšana. Slavēšana – ir glaimota atsauksme par kādu cilvēku. Paslavē sarunas biedru par attapīgumu un prātu. Paralēli mēģini ievirzīt sarunu citā tēmā.
  8. Apspriešana. Pārvērs jautājumu diskusijā, piesaisti blakus esošos. Piedāvā parunāt par šo jautājumu to pārformulējot un radi diskusiju.
  9. Ignorēšana. Ignorē neērtu jautājumu vai atbildi: “Es nezinu, par to neesmu nekad aizdomājies”. Pasaki sarunas biedram, ka Tev tas nav svarīgi vai “Labāk parunājam par Tevi”.
  10. Rupjība. Pārtrauc rupju sarunas biedru, liec saprast, ka tas pāriet pāri robežām. Vari arī pacelt savu toni.

Komentāri

komentāri

sitemap